Nové vztahy versus nová rizika aneb 5 jarních tipů, jak na bezpečné rande

Nové vztahy versus nová rizika aneb 5 jarních tipů, jak na bezpečné rande
Autor fotografie: „Safety Guard - Pomoc v Nebezpečí.cz“
13 / 05 / 2016, 05:00

Aplikace pro mobilní telefony „Safety Guard - Pomoc v Nebezpečí.cz“, proto přichází s pěti jarními májovými tipy, jak zůstat i při randění s neznámými lidmi v bezpečí.

Praha, 12. května 2016 – Známé přísloví říká: „Máj – lásky čas“. Seznamování však kromě příležitostí přináší i nová rizika. 

Tip č. 1: "Vygoogli si ho"
Internet a sociální sítě jsou skvělým zdrojem informací a první rande je ideální příležitostí. Zjistěte si proto ještě před schůzkou, jak se váš nápadník prezentuje, jaké má koníčky, co ho baví a co si myslí. Pokud vše vypadá v pořádku, budete mít navíc zásobu témat ke konverzaci.

Tip č. 2: "Na rande s kámoškou"
Dobří kamarádi jsou k nezaplacení! Když se rande nevyvíjí podle vašich představ, mějte vždy v záloze někoho, kdo je na telefonu a je ochotný vás vysvobodit ze spárů dotěrného společníka. Zkrátka vždy mějte plán B a nevymýšlejte ho až v průběhu rande!

Tip č. 3: "Tohle místo neznám"
Jakmile vás nápadník bude na první rande zvát na neznámé a neveřejné "romantické" místo, kde je jasné, že široko daleko nepotkáte ani živáčka, zbystřete. Na první schůzku zajděte někam, kde to znáte a kde se cítíte bezpečně.

Tip č. 4: "Méně je někdy více"
Na prvním rande se všichni chceme ukázat v tom nejlepším světle. Okouzleni sympatickým nápadníkem a často posilněni alkoholem, proto ochotně sdílíme nejen telefonní číslo, ale i kontakty na sociální sítě. „Měli bychom si vždy uvědomit, koho pouštíme do svého soukromí a předem přemýšlet nad tím, jestli se naše otevřenost nemůže obrátit proti nám,“ říká Mark Zicha jednatel společnosti Safety Guard.

Tip č. 5: "Pánvička je out, zachrání vás mobil"
V dnešní době „randících“ aplikací a příležitostí, je snadné se seznámit, ale mnohem horší se z nechtěné náklonosti společníka vymanit. Nikdy byste neměli zapomínat na svoji bezpečnost. S aplikací Safety Guard ve vašem telefonu vždy budete pod dohledem a ochranou, kdyby se náhodou něco „zvrtlo“.

V případě, že se rande nevyvíjí podle vašich představ, stačí zatřepat telefonem, spustí se poplach, který ihned zaznamenají operátoři monitorovacího centra Safety Guard a okamžitě zprostředkují pomoc příslušné složky integrovaného záchranného systému a informují nastavené nouzové kontakty. Navíc se při spuštění poplachu automaticky spustí nahrávání videa/audia a celá krizová situace se obratem přenáší a ukládá v monitorovacím centru.

Nenápadný a rychlý

Ještě rafinovanější způsob, jak zůstat v bezpečí, přináší novinka společnosti Safety Guard – elegantní wearable náramek s SOS tlačítkem. V případě, že se randící cítí v nebezpečí, stačí jednoduše stisknout tlačítko a aplikace v telefonu ihned spustí poplach a pošle zprávu o pomoc. Zařízení lze nosit jako stylový náramek, přívěsek na krk nebo také jednoduše připnout ke klíčům či na batoh.

Aplikace Safety Guard na zkoušku

Používání aplikace Safety Guard aktivně učí potenciálně nebezpečné situace předem předvídat a připravit se na ně. Lze ji instalovat do mobilních telefonů s operačními systémy iOS, Android nebo Windows Phone. Po aktivaci a zadání kódu „SG30“ je prvních 30 dní užívání aplikace zdarma a následně je automaticky aktivován zvolený balíček placených služeb. Během 30denní zkušební lhůty lze používání aplikace kdykoli bezplatně ukončit. Použití aplikace je navázáno na registraci, při níž je třeba vyplnit základní údaje o ochraňované osobě, aby byla v případě nebezpečí zajištěna co nejpřesnější identifikace v případě nouze.

O Safety Guard – Pomoc v nebezpečí

Safety Guard je mobilní aplikace propojená s osobní monitorovací službou, která hlídá non-stop bezpečí svých klientů. Jakmile uživatel spustí aplikaci ve svém mobilním telefonu, je okamžitě a v reálném čase pod dohledem a ochranou monitorovacího centra Safety Guard. V případě aktivace poplachu operátoři centra, kteří jsou speciálně školeni na zásahy v nebezpečných situacích, zhodnotí aktuální stav, bezprostředně poradí a souběžně zprostředkují pomoc příslušné složky - Policie ČR, záchranné služby, hasičského sboru. Navíc je informace o poplachu okamžitě rozeslána SMS a emailem vybraným kontaktům. Více informací na www.pomocvnebezpeci.cz.

Tagy článku