Kdyby Turecko nebylo v NATO, Erdogan by byl v Haagu

Kdyby Turecko nebylo v NATO, Erdogan by byl v Haagu
18 / 05 / 2016, 07:30

...Před mezinárodním soudním dvorem za genocidu Kurdů.

Vraždění Kurdů v Turecku pokračuje, podle zprávy OSN jsou  kurdští civilisté záměrně vražděni tureckými ozbrojenými silami.  Dle svědectví z různých zdrojů se jasně ukazuje, že turecká armáda používá sílu proti civilistům na základě tureckého protiteroristického zákona. Tedy zákona, jehož zmírnění je jedna z podmínek EU pro bezvízový styk s Tureckem. Toho zákona, o jehož zmírnění Erdogan nemíní uvažovat a naopak požaduje ještě jeho zpřísnění.

Již dnes tento zákon umožňuje zabíjení civilistů pouze pro podezření z tzv. terorismu. K tomuto podezření je v Turecku zcela dostačující být Kurd. Potom může odstřelovač beztrestně zastřelit matku s dítětem na ulici nebo tank rozstřílet dům. Vše je legální a souladu s tureckým právem.

Dovedete si představit, že budete žít ve městě, kde žije někdo podezřelý z terorismu? A na základě toho podezření vám policie nebo armáda zabije ženu a dítě, rozboří dům?! Princip kolektivní viny uplatňovali Němci v období druhé světové války, (Lidice, Ležáky). Podobná zvěrstva se odehrávala během války v Bosně. Vždy však byla snaha iniciátory a ty, kteří tyto zvěrstva prováděli potrestat.

Doba se však mění, dnes nikoho trestat nebudeme, ale naopak s ním budeme jednat. Co na tom, že z jeho rozkazu se zabíjejí děti. Je to přece 3000 km daleko, nevidíme to, tak proč bychom se starali.

OSN i EU se ukazují jako naprosto bezzubé organizace, které jsou schopny leda  přijímat rezoluce, jimiž se nikdo neřídí. V případě, kdy někdo vystrčí růžky, tak poslušně otočíme hlavu na druhou stranu a děláme, jakoby nic. 

Autor: Lumír Němec

Tagy článku