České školy si vzaly ponaučení ze žďárské tragédie. Zabezpečují se proti nevítaným návštěvníkům

České školy si vzaly ponaučení ze žďárské tragédie. Zabezpečují se proti nevítaným návštěvníkům
Autor fotografie: Mascotte
30 / 05 / 2016, 15:15

„Cílem konference bylo rozšíření znalostí a seznámení zástupců škol a jejich zřizovatelů, pracovníků státní správy a samosprávy (kraje, města, obce) s možnostmi financování, normami, ale i technickými možnostmi a podmínkami při komplexním zabezpečení školských zařízení“, sdělil Aleš Beneš, ředitel společnosti Mascotte s.r.o., která stojí za kompletní organizací konference.

Otázkám komplexního zajištění bezpečnosti ve školách, maximální možné ochrany žáků, pedagogů i návštěvníků škol nejen před útoky tzv. šílených střelců, ale i před vandalismem nebo krádežemi se věnovala celodenní Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2016, která se uskutečnila dne 26. května 2016 v prostorách Národní technické knihovny v Praze 6 v Dejvicích. Prostor Ballingova sálu byl zcela zaplněn, na konferenci se registrovalo 246 účastníků z celé České republiky.

Záštitu nad odbornou konferencí převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Mgr. Tomáš Zatloukal, ústřední školní inspektor (ČŠI) a Mgr. František Lukl, předseda Svazu měst a obcí České republiky. Generálním partnerem konference byla společnost AUTOCONT a AXIS COMMUNICATIONS.

Své pohledy, přístupy a doporučení pro zajištění bezpečnosti ve školách představili přední experti z oborů bezpečnosti, spolupracujících resortů a zástupci partnerů akce. Odborný program obsahoval konkrétní praktické zkušenosti s řešením bezpečnosti realizované v našem školství, dobré příklady z praxe či nové návrhy řešení a nejvhodnější bezpečnostní technologie.

Přehled témat konference:

  • Audit jako nezbytný základ budoucího řešení
  • „Objektová bezpečnost“ – technologický panel
  • … a jak to vidí oboroví partneři? / Dotační projekty …
  • Jak zvýšit bezpečnost s vybavením a personálem jaký mám

Konference byla určena pro odbornou veřejnost z řad státní správy, samosprávy, MŠMT, ČŠI, zřizovatelů škol, školských zařízení, ředitele škol všech stupňů, s důrazem na SŠ, VŠ, dále pro bezpečnostní složky státu - MV ČR, Policii ČR, Městské policie…  

Součástí Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2016 byla také stejně tematicky zaměřená 
doprovodná výstava, s prezentacemi významných českých výrobců a distributorů nejnovějších trendů v oboru zabezpečovací techniky, systémů a služeb, vhodných pro školy a školská zařízení.

Doprovodná výstava byla situována do vstupního foyer Národní technické knihovny, po celou dobu konání konference byla bezplatně přístupná nejširší veřejnosti. Veškeré informace a zajímavosti týkající se Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2016 jsou k dispozici na www.bezpecnaskola2016.cz.

 

Tagy článku