Poslanci Úsvitu dnes předloží zákon proti bezvízovému styku s Tureckem

Poslanci Úsvitu dnes předloží zákon proti bezvízovému styku s Tureckem
31 / 05 / 2016, 12:00

"Zákon zabrání nekontrolovanému pohybu tureckých občanů na našem území, v případě, že Evropská unie zavede s Ankarou bezvízový styk. Takový krok je bezprecedentní ohrožení naší bezpečnosti," uvádí Úsvit ve své dnešní tiskové zprávě.

Díky zákonu, který Úsvit předkládá, každý občan z rizikové země, se kterou nám EU zavede bezvízový styk, bude muset svůj pobyt v ČR okamžitě nahlásit na příslušném úřadě. V případě, že to neudělá, budou ho moci české bezpečnostní složky okamžitě a bez pardonu vypovědět ze země.

„Zdůrazňuji, že tento náš zákon by neplatil pouze pro Turecko, ale že by se týkal všech zemí, které by česká vláda označila za rizikové. Spadat by mezi ně měla i Ukrajina nebo Kosovo,“ uzavírá informaci o zákonu předseda Úsvitu Miroslav Lidinský.  

„Evropa nevyužila toho, že Turecko dočasně zadržuje imigranty na svém území. Nyní už jsme měli mít vybudovanou účinnou ochranu vnějších hranic. Dosavadní nečinnost je vrcholem neschopnosti a politické impotence,“ uvedl místopředseda poslaneckého klubu Martin Lank

Ministr Chovanec minulý týden oslavoval jako velký úspěch takzvaný suspenzivní mechanismus, který by umožnil znovu zavést víza v případě bezpečnostního ohrožení.

„My to ale považuje jen za další rozšíření pravomocí Bruselu, protože tento mechanismus by musela schvalovat celá Unie. A ta, jak víme z hlasování o imigračních kvótách, si s jednotlivými státy nebere servítky,“ doplnil poslanec Martin Lank.

Autor: Úsvit - Národní koalice

 

Tagy článku