Istanbul opět dějištěm teroristického útoku!

Istanbul opět dějištěm teroristického útoku!
Autor fotografie: YouTube/screenshot/RT
07 / 06 / 2016, 10:45

Při dnešním pumovém útoku v Istanbulu přišlo o život 11 lidí a 36 osob utrpělo zranění.

Dnes nad ránem se v centru Istanbulu ozvala velká exploze. Vybuchl zaparkovaný vůz poblíž univerzity. Cílem byl podle všeho poblíž stojící policejní autobus. Podle prvních zpráv je jedenáct mrtvých a třicet šest zraněných z toho tři jsou v kritickém stavu. Bomba vybuchla ve čtvrti Vezneciler přímo v centru města. Celý incident se stal přímo uprostřed dopravní špičky.

Výbuch poškodil řadu okolních vozů a obchodů. Motiv teroristického útoku zatím není známý a ani se k němu nikdo nepřihlásil. Avšak podle primátora Istanbulu Vaspia Sahina byly zranění převážně policisté, tudíž lze očekávat, že se k útoku přihlásí Kurdští teroristé, řekl poblíž stojícím novinářům. Další informace přinesla Turecká CNN, podle které poblíž místa exploze byla slyšet střelba.

Autor: Milan Roháč

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace