Velká data míří do budov: platforma Siemens Navigator

Velká data míří do budov: platforma Siemens Navigator
Autor: Siemens, s.r.o.|Popisek: Siemens Navigator
08 / 06 / 2016, 04:15

Společnost Siemens představuje komplexní řešení pro správu a analýzu velkých dat v rámci managementu budov, cloudovou platformu Siemens Navigator. Ta umožňuje sledování výkonnosti systémů budov, energetické náročnosti a spotřeby energie a zároveň zachovává nejvyšší možnou míru transparentnosti.

Cloudová platforma Siemens Navigator na bázi Sinalytics je přizpůsobitelný, škálovatelný a uživatelsky přívětivý software, který slouží jako portál pro monitoring hospodaření s energií a dále i pro oblasti jako je dodavatelský management, výkonnost systému a compliance reporting.

Platforma Siemens Navigator propojuje data, podnikový majetek, procesy a lidské zdroje a nabízí tak ucelený pohled na energetickou a provozní výkonnost celého podniku. 

Siemens Navigator s vysokou přesností shromažďuje a analyzuje velké množství dat o budovách a vytváří tak základy pro zobrazování a prezentaci detailních trendů, reportů a hodnocení faktur za energie, vykazování emisí CO2 atd.

Intuitivní samoobslužný portál Navigator poskytuje uživatelům komplexní přehledy o spotřebě energie, nákladech spojených s jejími dodávkami a emisích uhlíku – a o návratnosti investic do opatření pro zvýšení účinnosti. Platforma je vhodná jak pro větší samostatné budovy, tak pro komplexy budov, celkový nemovitý majetek i virtuální sítě o stovkách a tisících objektů.

Systém je základem pro realizaci velkého množství strategických cílů, jako jsou hodnocení a optimalizace investic do opatření na zvyšování energetické účinnosti. Zároveň výsledná datová struktura poskytuje informační základ pro klíčové ukazatele o výkonnosti a dynamická rozhodnutí. Platforma Siemens Navigator umožňuje firmám dosáhnout transparentnosti a kontroly při řešení své výkonnosti, spotřeby energie a udržitelného rozvoje.

Siemens Navigator byl v roce 2015 zařazen společností Verdantix, nezávislou výzkumnou a konzultační společností pro oblasti EHS, energetiky a udržitelnosti, mezi Top 3 softwarová řešení pro hospodaření s energií.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace