Při atentátu na policejní stanici v Turecku zahynuli tři lidé

Při atentátu na policejní stanici v Turecku zahynuli tři lidé
Popisek: Ilustrační obrázek
08 / 06 / 2016, 15:00

Ankara 8. června (ČTK) - Při atentátu na policejní stanici na jihovýchodě Turecka zahynuli dnes nejméně tři lidé a 30 dalších bylo zraněno, oznámil premiér Binali Yildirim. Z útoku obvinil kurdské separatisty ze Strany kurdských pracujících (PKK).

Atentát se stal den poté, co v Istanbulu při pumovém útoku namířeném v ranní špičce proti policejnímu autobusu zemřelo 11 lidí a 36 osob utrpělo zranění.

Při dnešním atentátu ve městě Midyat, který spáchal sebevražedný atentátník v autě na rušné ulici v centru, podle Yildirima zahynul jeden policejní důstojník a dva civilisté. Není jasné, zda bilance zahrnuje i atentátníka. Město leží v provincii Mardin, která sousedí se Sýrií a je součástí převážně kurdského severovýchodu země.

Po atentátu vypukly v Midyatu střety mezi tureckými bezpečnostními silami a bojovníky PKK, uvedla agentura Reuters.

Turecko dnešní i úterní atentát připisuje kurdským separatistům. Boj proti jejich Straně kurdských pracujících (PKK) obnovilo loni v létě a v něm za minulých 11 měsíců padlo 539 členů tureckých ozbrojených sil a také 4900 Kurdů. PKK nebo její odnož se přihlásila k mnoha atentátům spáchaným od loňska v Turecku. Na policisty a vojáky PKK nejčastěji míří v odvetě za obnovené tažení armády proti Kurdům.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace