Islámský stát nasadil do Velké Británie, Itálie a Německa spící buňky, domnívá se ředitel americké národní zpravodajské služby

Islámský stát nasadil do Velké Británie, Itálie a Německa spící buňky, domnívá se ředitel americké národní zpravodajské služby
Autor: redakční databáze|Popisek: Islámský stát
11 / 06 / 2016, 06:00

Ředitel americké národní zpravodajské služby James Clapper varuje před jejich aktivizací.

Ředitel americké národní zpravodajské služby (DNI) James Clapper tento týden prohlásil, že Islámský stát nasadil cíleně spící teroristické buňky do hlavních evropských států, kterými jsou Velká Británie, Itálie a Německo. Podle Clappera může IS tyto buňky brzy aktivizovat. V souvislosti s Clapperovým varováním jde ruku v ruce i dřívější naléhává prosba prezidenta Baracka Obamy, který vyzval evropské státy, aby si mezi sebou vyměňovaly potřebné informace.

Clapper se také domnívá, že v těchto třech evropských státech se mohou již nyní nacházet skupiny, které jsou svým zázemím srovnatelné s těmi bruselskými, jež provedly 22. března atentáty na místním letišti a v metru. Ředitel DNI dodal, že američtí zpravodajci důsledně monitorují možný plán teroristického spiknutí ve zmíněných státech.

Clapper řekl, že teroristé v těchto evropských zemích využili situace, která je spojená s migrační krizí, aby mohli plánovat své další akce. To se podle něho hlavně týká Německa a Itálie. Podle listu The New York Times se měli džihádisté ,,zavázat" k tomu, že zaútočí v blíže neurčené budoucnosti právě na tyto státy.

S tím souhlasí i bývalý vysoký představitel francouzských zpravodajských služeb Claude Moniquet, který prohlásil, že Velká Británie a Německo měly v nedávné době ,,obzvlášť" vážné obavy z možných teroristických útoků.

Americký prezident již dříve vyzval evropské státy, aby spolu úžeji spolupracovaly ve výměně zpravodajských informací, aby se mohlo zabránit možným teroristickým akcím. A to i proto, že ve Francii právě začalo fotbalové mistrovství Evropy.

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace