Hnutí ANO se prý pokusilo o politizaci policie

Hnutí ANO se prý pokusilo o politizaci policie
16 / 06 / 2016, 15:00

Ve vládním sporu se hnutí ANO podle občanských demokratů pokusilo o politizaci policie. TOP 09 pokládá za jasné, že ANO vládní koalici neopustí, protože angažmá je pro jejího předsedu Andreje Babiše výhodné. Podle šéfa Starostů a nezávislých (STAN) Petra Gazdíka by vláda měla řešit důležitější věci. Místopředseda KSČM Jiří Dolejš označil vládní krizi kvůli policejní reformě za pitoreskní.

Praha 16. června (ČTK) - "Nevěřil jsem tomu, že ANO odejde z vlády, protože vládní politika významným způsobem pomáhá Agrofertu ke zvyšování jeho zisků," řekl ČTK předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něj šéf ANO Babiš do poslední chvíle vydíral ostatní koaliční partnery. Kalousek se domnívá, že kauza nemá "kladné hrdiny". "Je to prachobyčejný boj o moc, ANO se snažilo nestoudně politicky nabourat do policie víc, než se mu to daří," dodal.

Ve sporu o policejní reformu jde hlavně o politiku. "Normální smrtelník neví, co je zatím."

Podle předsedy ODS Petra Fialy převzali ministr vnitra a policejní prezident podepsáním reformy odpovědnost za to, jak reorganizace dopadne. Jaký bude výsledek změny, se podle Fialy teprve ukáže. "Policie nemůže sloužit jedné politické straně či osobě. Pokusy Andreje Babiše o politizaci policie a snaha o její ovládnutí jsou nebezpečné a nepřijatelné," uvedl Fiala.

"Z včerejšího (středečního) tyjátru je mi smutno," řekl ČTK šéf komunistů Vojtěch Filip. Podle něj je podpis ministra vnitra pod reformou policie v jeho pravomoci. "Politické následky ponese jen on," poznamenal. Jeho stranický kolega Dolejš označil dění kolem vládního sporu za pitoreskní. Podle něj potvrzuje, že "manželství ANO a ČSSD" je vynucené. "Jestli se nám tady zviditelnilo, že by politici rádi ovlivňovali činnost policie, tak je to špatně," poznamenal. Podle Dolejše je potřeba respektovat ústavní principy, které se týkají dělby moci a podle kterých je v kompetenci policejního prezidenta reformu policie připravit.

Podle předsedy STAN by vláda měla řešit důležitější věci. "Takřka jasný brexit, uprchlická krize a terorismus. Řešit si k tomu vlastní nesmyslné půtky je hloupé, vláda by se nad tím měla zamyslet," napsal na twitteru Gazdík.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace