Trump lituje, že nikdo v Orlandu neměl pistoli, aby střelce zabil

Trump lituje, že nikdo v Orlandu neměl pistoli, aby střelce zabil
Autor: YouTube/screenshot
20 / 06 / 2016, 13:15

Trump své příznivce v Texasu ujistil, že pokud se dostane do Bílého domu, rozhodně zachová ústavní právo Američanů vlastnit zbraně. Přislíbil také, že nijak neomezí ani počet nábojů v zásobnících.

Washington (ČTK) - Předpokládaný republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump opět kritizoval návrhy na omezení prodeje zbraní. Na setkání s voliči v Texasu řekl, že by byl naopak nádherný pohled, kdyby některý z návštěvníků gay klubu v Orlandu vytáhl svou zbraň a zabijáka Omara Mateena trefil kulkou přímo mezi oči. Mateen před týdnem v neděli v Orlandu zabil 49 lidí a dalších 53 zranil.

"Kéž bychom tam měli lidi, od nichž by kulky šly opačným směrem, rovnou mezi oči toho maniaka," řekl Trump svým příznivcům. Návštěvníky gay klubu označil za báječné lidi, u kterých je škoda, že neměli pistole na opascích.

Elitní český policista: "Občan má právo se při útoku bránit i legálně drženou střelnou zbraní. Nemůžeme být všude"

Opačný názor než Trump zastává dosluhující demokratický prezident Barack Obama, podle kterého tento typ samotářských útočníků nezastaví vojenské ani zpravodajské řešení, ale důraznější a širší úsilí. Po čtvrtečním setkání s pozůstalými Obama také prohlásil, že názor, že krveprolití mohlo zabránit více ozbrojených lidí v klubu, odporuje zdravému rozumu.

Donald Trump je pro zpřísnění držení střelných zbraní. Ale ne pro odzbrojení Američanů

Kvůli častým útokům střelců v USA mnozí v čele s prezidentem Obamou volají po zpřísnění prodeje zbraní. Republikáni a také vlivná Národní asociace držitelů zbraní (NRA) ale jakákoli omezení odmítají. Senát přesto zřejmě v pondělí bude hlasovat o čtyřech návrzích zákona o kontrole prodeje zbraní. Polovina z nich je z dílny republikánů a podle kritiků problém nijak neřeší.

Nedělní masakr v gay klubu v Orlandu, kde útočník zabil téměř padesát lidí, vedl k výraznému růstu cen akcií amerických výrobců střelných zbraní. Cena akcií největšího amerického výrobce pistolí Smith & Wesson v pondělí vzrostla o téměř sedm procent. Akcie konkurenta Sturm, Ruger and Company posílily dokonce o 8,5 procenta. 

Vlastnit zbraň je nezadatelné právo svobodného občana. To jen otroci ve staré Spartě nesměli mít zbraně

"Hodní muži se zbraněmi zastaví zlé muže se zbraněmi, jinak to nefunguje“, uvedl izraelský expert k návrhu na odzbrojení evropských občanů

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace