Za brexit může šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker

Za brexit může šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker
27 / 06 / 2016, 08:15

Juncker symbolizuje to, co je na EU špatně.

Na Junckerově vině se shodl místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek a europoslanec Jan Zahradil v pořadu Otázky Václava Moravce.

„Předsedu Evropské komise nevidím jako muže na svém místě,“ uvedl Zaorálek. Junckera označil jako nedůvěryhodného a vyčetl mu například nedostatek aktivity při přesvědčování Britů. Byť přímo Junckera k rezignaci nevyzval, názory se přidal na stranu konzervativních europoslanců.

„Jestli bude dál reprezentovat Evropskou unii, tak to je antireklama na celou evropskou integraci,“ poznamenal Zahradil.

Na Junckerově rezignaci se ale v ČSSD neshodnou. Dokazuje to SMS zpráva, kterou poslal do MF Dnes Zaorálkův kolega, státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. „Rezignace šéfa Evropské komise by nic pozitivního nepřinesla,“ uvedl. 

Jan Zahradil: "Eurotajemník Prouza na semináři Europea mi veřejně lhal do očí"

S případnou Junckerovou demisí nesouhlasí členka jeho komise eurokomisařka Věra Jourová. „Byla dohoda, že se komise nebude vměšovat do vnitropolitické debaty a nechá se to na občanech Británie. Pokud se brexit dává Junckerovi za vinu, pak je to mimo. Potřebujeme stabilitu evropských institucí a musíme si říct, jak budeme pokračovat dál bez Velké Británie,“ prohlásila v ČT. Zdroj: idnes.cz

„K vítězství Brexitu přispěl i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, který vynadal Britům do dezertérů. Což je urážka, kterou zvláště Britové nesou velmi těžce. Nechápu, jak mohl Juncker udělat takovouhle drzost. Zvláště když si uvědomíme, že nebýt Británie, je Lucembursko nevýznamný okres na okraji Německa,“ myslí si známý ekonom Pavel Kohout v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace