Úsvit: Ať sněmovna ČR vyzve Junkera k rezignaci. Británii podpořme Czexitem!

Úsvit: Ať sněmovna ČR vyzve Junkera k rezignaci. Británii podpořme Czexitem!
Autor: Pixabay
28 / 06 / 2016, 11:45

Právě dnes a zítra Sobotka rozhoduje o osudu ČR v Evropě. Činí tak bez jasného mandátu Poslanecké sněmovny a to v situaci, která by ve vyspělé demokracii vyžadovalo dohodu i s parlamentní opozici.

Úsvit z tohoto důvodu navrhne ve sněmovně zařazení mimořádného bodu s názvem Výzva ČR k odstoupení předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera.

A dále bude žádat předřazení ústavního zákona, který umožňuje vypsání referenda o setrvání ČR v EU. Koalice ČSSD, KDU a ANO blokuje již více než půl roku projednání referenda na plénu sněmovny. Sobotkova koalice nemá odvahu odmítnout tento ústavní zákon navržený Úsvitem, a proto brání jeho demokratickému projednání na plenu sněmovny. Přitom se jedná o jediný legislativní podklad v poslanecké sněmovně, který umožňuje vypsání referenda.

„Ministr zahraničí již v neděli v OVM souhlasil s tezí, že Juncker je zodpovědný za Brexit a měl by odstoupit. Vyzývat ho k tomu však nechce. ČR musí být sebevědomou zemí a proto když pan ministr zahraničí k tomu nemá odvahu, musí výzvu místo něj formulovat Poslanecká sněmovna ČR,“ uvedl k věci předseda Úsvitu válečný veterán Miroslav Lidinský.

Úsvit ve výzvě k odstoupení Junckera žádá o to, aby Brusel nevyhrotil jednání s Velkou Británii a naopak si nejprve zametl před vlastním prahem.

Předseda poslaneckého klubu Marek Černoch připomněl aktuální analýzu  ekonoma Pavla Kohouta, podle jehož knihy Úsvit se politická strana jmenuje.

Pavel Kohout  k Brexitu uvedl: „K vítězství Brexitu přispěl i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, který vynadal Britům do dezertérů. Což je urážka, kterou zvláště Britové nesou velmi těžce. Nechápu, jak mohl Juncker udělat takovouhle drzost. Zvláště když si uvědomíme, že nebýt Británie, je Lucembursko nevýznamný okres na okraji Německa.“ Dále zdůraznil, že Česká ekonomika podle něj britské rozhodnutí výrazně nepocítí.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace