Avast oznamuje akvizici společnosti AVG v celkové hodnotě 31,7 milliard Kč

Avast oznamuje akvizici společnosti AVG v celkové hodnotě 31,7 milliard Kč
07 / 07 / 2016, 11:00

Průkopníci internetové bezpečnosti se spojují, aby společně vytvořili globálního hráče a poskytli vyspělejší zabezpečení pro stávající i nové zákazníky

Praha, Česká Republika / Amsterdam, Nizozemí, 7. července 2016 – Dvě úspěšné, původem české společnosti působící na poli online bezpečnosti – Avast Software a AVG Technologies N.V., (NYSE: AVG) – dnes oznámily, že společně podepsaly dohodu, podle níž Avast provede akvizici společnosti AVG prostřednictvím odkupu všech zbývajících akcií za cenu 25,00 USD za akcii, tedy celkově 31,7 miliard Kč. Transakce bude provedena v hotovosti.

Obě společnosti jsou experty považovány za světovou špičku ve svém oboru, a spojuje je celá řada paralel. Obě pocházejí z České republiky, obě byly založeny již koncem 80., resp. začátkem 90. let a oběma se postupně podařilo získat na trhu velmi významné postavení. Po mnoho let tyto firmy spolu soupeřily.

Nyní se ale rozhodly spojit své síly a vytvořit společnost, která bude mít veškeré předpoklady k opravdovému triumfu i v globálním měřítku, a potvrdí tak renomé České republiky jakožto jednoho z klíčových poskytovatelů řešení pro internetovou bezpečnost na světě. Díky této akvizici Avast získá potřebnou škálu na to, aby se stal obávaným soupeřem největších firem v oboru. K tomu bude nadále plně využívat technického talentu, který mu prostředí České republiky nabízí, a ve výsledku tak poskytne ještě lepší produkty pro své uživatele a zákazniky. Jak Avast, tak AVG mají těžiště svých vývojových center umístěna právě v České republice – v Praze a v Brně. Naproti tomu, nejdůležitějším odbytištěm pro obě firmy jsou Spojené státy americké, a tak tomu zůstane i po jejich spojení.

Avast si od transakce slibuje především větší záběr, technologickou hloubku a otevření nových trhů. Nový Avast bude schopen lépe čelit nástrahám rychle se měnícího trhu s internetovou bezpečností a též pracovat efektivněji směrem dovnitř. Spojení technologií a pozic na jednotivých trzích umožní výsledné společnosti poskytnout svým zákazníkům vyspělejší produkty v rámci svého tradičního pole působnosti, jakož i rychleji inovovat v nově nastupujících oblastech zabezpečení mobilních zařízení a IoT. Díky podobnému zaměření obou obou společností přinese jejich sloučení celou řadu synergií.

Kombinovaný počet uživatelů produktů Avast a AVG globálně přesahuje číslo 400 milionů. Zařízení, na nichž jsou tyto produkty nainstalovány, však hrají roli i jakýchsi bezpečnostních senzorů, které poskytují nejaktualnější informace o šíření virů a dalších internetových hrozeb. Díky skokovému navýšení počtu těchto senzorů bude Avast schopen vytvářet ještě účinnější produkty pro boj s online hrozbami.

Transakce byla jednomyslně schválena správní a dozorční radou společnosti Avast. Správní a dozorčí rada AVG tuto transakci schválila a doporučí její akceptování akcionářům.

„Naše odvětví zažívá velké změny, a tato akvizice nám poskytne šíři a záběr zůstat na špici, jak už pro stávající zákazníky tak i pro nové“, řekl Vince Steckler, generální ředitel Avast Software. „Pro českou firmu jako Avast je být preferovaným produktem pro takové množství uživatelů obrovským úspěchem, a velmi si vážíme důvěry, kterou zákazníci do našich produktů a služeb vkládají. Kombinací těchto dvou skvělých technologických firem – které mimochodem po dlouhou dobu sdílejí stejné hodnoty a podobnou firemní kulturu – nám dává unikátní možnost chopit se nových příležitostí a otevřít tak novou kapitolu našeho růstu.“

„Je nám potěšením stát se součástí Avastu, který měl, jako společnost nekótovaná na burze, vždy schopnost zaměřovat se na dlouhodobé, strategické cíle v oblastech zabezpečení pro firmy i koncové uživatele“, prohlásil Gary Kovacs, generální ředitel AVG. „Velikost nové společnosti jí umožní více investovat do rostoucích trhů, a to i v kontextu připojování stále více zařízení k Internetu a s ním souvesejícímu rostoucímu množství hrozeb v éře Internetu věcí (IoT)“.

Tagy článku