Acronis uvádí klíčovou verzi Acronis Backup 12

Acronis uvádí klíčovou verzi Acronis Backup 12
21 / 07 / 2016, 01:30

3 kliknutí k instalaci, 2x rychlejší než nejbližší konkurent, obnova do 15 sekund. Rozšiřuje ochranu dat do cloudu, na všechny fyzické a virtuální systémy a mobilní zařízení s podporou 15 platforem včetně Microsoft, Amazon, Android, Apple, Linux a VMware vSphere.

Praha, 20. července 2016 – Acronis, celosvětový lídr hybridních cloudových řešení ochrany dat, ohlásil Acronis Backup 12, klíčovou verzi řešení, které dokáže kompletně ochránit digitální obraz celého podniku. S narůstajícím podílem digitálních podnikových aktiv rozmístěných na různých zařízeních a lokalitách firmy potřebují zálohovací řešení, které poskytne ucelenou ochranu dat pro nový způsob provozování současného podnikání. Na rozdíl od jiných řešení nabízí Acronis Backup 12 schopnost chránit podniková data v hybridních cloudových IT prostředích – ať již se nacházejí v cloudu, on-premise, ve virtuálních a fyzických systémech, na vzdálených lokalitách či na mobilních zařízeních.

„Data jsou životní mízou současného digitálního podnikání – jejich ztráta ohrožuje samotnou existenci firmy,“ řekl Serguei Beloussov, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Acronis.
„S řešením Acronis Backup 12 získávají podniky ucelenou ochranu nutnou v dnešním digitálním světě s možností kontroly nad svými daty bez ohledu na to, kde se nacházejí, a v kombinaci s výkonnou obnovou dat, která je v případě ztráty dat či vnějšího útoku rychlejší než kdy dříve.“

Rostoucí potřeba ucelené ochrany dat

 Původní zálohovací řešení neposkytují adekvátní ochranu pro stále složitější IT infrastruktury, které se dnes skládají z mnoha fyzických systémů, virtuálních prostředí, cloudových platforem a mobilních zařízení. Společnosti rovněž čelí vyšším rizikům a zranitelnostem v souvislosti s hrozbami typu ransomware, jejichž výskyt například jen na mobilních zařízením vzrostl oproti roku 2014 o 400 %. 1

V důsledku toho se podle Enterprise Strategy Group (ESG) zálohování dat a jejich obnova staly jednou ze dvou hlavních priorit v příštích 12 měsících.

„Nikdy v minulosti jsme nebyli tak závislí na svých datech jako dnes a ani nebyla distribuována na tolika různých serverech, službách a koncových bodech,“ řekl Jason Buffington, hlavní analytik Enterprise Strategy Group (ESG). „Provozní platformy se neustále rozvíjejí, objem dat narůstá a původní přístupy k zálohování a obnově dat nepostačují, a proto narůstá potřeba rychlejších a ucelenějších řešení ochrany dat. Acronis Backup 12 na tyto potřeby odpovídá nabídkou jednotného řešení s centrální ovládací konzolou, která umožňuje uživatelům správu a rychlou obnovu podnikových dat bez ohledu na jejich umístění.“ 

Acronis Backup 12 dává IT manažerům kontrolu nad daty

Řešení Acronis 12 je jediné řešení, které poskytuje podnikům kompletní kontrolu nad umístěním svých dat, systémů a záloh, včetně virtuálních prostředí. Výsledkem je, že IT manažeři vždy vědí, kde se se nacházejí data jejich společnosti a kdo k nim má přístup, i když jsou umístěna v cloudu.

V případě ztráty dat poskytuje Acronis Backup 12 podnikům řadu možností jejich obnovy, včetně obnovy souborů, e-mailů a databáze; obnovy celého systému včetně obnovy na „holé železo“, aktivní obnovy, okamžité obnovy a vmFlashBack; obnovy po havárii z cloudu; a doručení dat na fyzickém nosiči. Acronis Backup 12 rovněž umožňuje IT manažerům migrovat data, aplikace a systémy na jakoukoliv platformu.

Proč nyní nastal čas na Acronis Backup 12

  • Zálohování virtuálních platforem – Zálohuje VMware ESXi a Microsoft Hyper-V (nejen VM) a obnovuje na odlišný hardware s cílem kompletní ochrany virtuálních infrastruktur.
  • Integrace cloudu s novou centrální webovou konzolí – Pro IT manažery je nyní snazší než kdy dříve sjednotit ochranu dat v cloudu a on-premise prostřednictvím zálohování a správy všech individuálních pracovních prostředí v lokálním i cloudovém umístění, na fyzických systémech, virtuálních platformách a strojích – z jednoho místa na jakémkoliv zařízení.
  • Doba obnovy (RTO) s Acronis Instant Restore za méně než 15 sekund – Je zaměřeno na poptávku dnešních společností po kontinuitě podnikání a potřebě být stále „online“ s patentovanou technologií Acronis Instant Restore umožňující IT manažerům dosáhnout RTO v řádu sekund.
  • Podpora cloudových prostředí s novou hybridní cloudovou architekturou – Poskytuje širokou platformní podporu současných cloudových řešení na trhu, přičemž umožňuje IT manažerům zálohovat fyzické a virtuální systémy a také umístění Microsoft Azure VM a Amazon EC2 pro ucelenou ochranu celé IT infrastruktury a aplikací.
  • Ucelená ochrana PC Mac a mobilních zařízení – Podporuje všechny současné platformy
    a zařízení včetně Microsoft Windows PC a tabletů, počítačů Mac, zařízení iPad, iPhone, a jakýchkoliv zařízení Android k ochraně koncového bodu každého uživatele.

Acronis Backup 12 také poskytuje datovou ochranu pro široké spektrum infrastruktury a zařízení Microsoft, včetně Microsoft Exchange, Office 365, SharePoint, Active Directory, Windows Server, Windows PC, Hyper-V, Azure a také Azure Stack v okamžiku jeho uvedení na trh. Acronis Backup 12 je také první komerčně dostupné řešení, které bude podporovat připravovanou verzi Microsoft Windows Server 2016, včetně Hyper-V s RCT (resilient change tracking).

“V našem konkurenčním prostředí je důležité využívat nejnovějšího softwaru k ochraně technických informací. Náš tým Scuderia Toro Rosso vítá verzi Acronis Backup 12, protože poskytuje vysokou úroveň ochrany dat a flexibilitu, kterou potřebujeme,“ řekl Raffaele Boscheti, IT manažer ve Scuderia Toro Rosso, závodním týmu Formule 1. „Těšíme se na spolupráci se společností Acronis v oblasti využívání jejích produktů ochrany dat jak v rámci naší továrny tak závodního týmu. Jsem si jist, že naše technická spolupráce přinese požadované výsledky a pomůže našemu týmu se posunout vpřed.“

„V České republice si produkt Acronis Backup získává mezi podniky stále větší popularitu díky své rychlosti, jednoduchému ovládání a podpoře různých platforem,“ řekl Zdeněk Bínek zodpovědný za prodej řešení Acronis v České republice a na Slovensku. „Verze Acronis Backup 12 přináší další vylepšení v oblasti rychlosti zálohování, obnovy a podpory nejrůznějších prostředí a zařízení, a tak dokáže českým podnikům a organizacím všech velikostí pokrýt jejich potřeby komplexní ochrany dat.“

O společnosti Acronis

Acronis poskytuje řešení pro zálohování, obnovu po haváriích a bezpečné sdílení a synchronizaci dat. Produkty společnosti Acronis chrání data více jak 5 miliónů jednotlivců a 500 000 podniků ve více než 145 zemích. Poskytují snadno použitelné, komplexní a bezpečné zálohy všech souborů, aplikací a operačních systémů napříč všemi prostředími – virtuálními, fyzickými, cloudovými i mobilními. Na českém trhu společnost působí od roku 2003. Více na www.acronis.cz či www.acronis.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.