Axis představuje pevné kopulové kamery se špičkovou kvalitou obrazu a možností jedinečně rychlé instalace díky funkci PTRZ

Axis představuje pevné kopulové kamery se špičkovou kvalitou obrazu a možností jedinečně rychlé instalace díky funkci PTRZ
22 / 07 / 2016, 19:00

Síťové kamery řady AXIS Q36 nabízejí výjimečnou kvalitu obrazu díky půlpalcovým snímacím prvkům a vysoce výkonnému zpracování obrazu. Jsou vybaveny jedinečnými funkcemi otáčení / naklánění / rolování / přiblížení obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), jež umožňují významně zkrátit čas potřebný pro instalaci a provést účinné přenastavení později. Nové pevné kopule jsou ideální volbou pro městský dohled a aplikace v dopravě, vládních budovách a kritických infrastrukturách.

AXIS Q36

Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, představuje modely AXIS Q3615-VE a AXIS Q3617-VE, které jsou vybaveny půlpalcovými senzory, technologiemi Lightfinder a Wide Dynamic Range - Forensic Capture (WDR) (široký dynamický kontrast s parametry pro soudní dokazování), které vyvinula společnost Axis a které ve vzájemné kombinaci nabízejí výjimečnou kvalitu obrazu i v náročných světelných podmínkách. Díky funkcím PTRZ také vycházejí vstříc potřebě provádět instalace účinně a spolehlivě.

„V nové řadě AXIS Q36 zavádíme jedinečné funkce otáčení / naklánění / rolování / přiblížení obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), jež podstatně zkracují čas potřebný pro instalaci. A když se podmínky okolního prostředí změní a je nutné kameru přesměrovat, lze to provést po síti, což znamená, že fyzická přeinstalace na místě nemusí být potřeba,“ řekla Petra Bennermark, globální produktová ředitelka ve společnosti Axis Communications. „Díky funkcím PTRZ, inteligentnímu zapojení a správě kabelů je proces instalace tak rychlý, snadný a spolehlivý, jak je jen možné.“

Kamery jsou vhodné i pro náročné prostředí, mají elektronickou stabilizaci obrazu, odolnost proti vandalismu třídy IK10, ochranu proti klimatickým vlivům a detekci nárazů.

Model AXIS Q3615-VE nabízí rozlišení obrazu HDTV 1080p při snímkové frekvenci až 30 fps, když je aktivní režim WDR, nebo až 60 fps, pokud je WDR vypnuto. Kamera AXIS Q3617-VE má rozlišení Quad HD čili 4 megapixely při snímkové frekvenci až 30 fps při zapnutém režimu WDR nebo 6 megapixelů při snímkové frekvenci až 20 fps, když je režim WDR neaktivní. Obě kamery jsou vybaveny technologií Zipstream společnosti Axis, která snižuje nároky na šířku přenosového pásma a úložné kapacity v průměru o 50 procent nebo i více, aniž by se snížila kvalita důležitých detailů v obrazu. Další technologie společnosti Axis – Lightfinder a Wide Dynamic Range (WDR) - Forensic Capture – umožňují kamerám snímat barevný video obraz i při nedostatečném světle a zvládat i náročné světelné podmínky, například když sluncem zalitý záběr obsahuje současně velmi jasné oblasti i velmi tmavá místa ve stínu. 

Kamery řady AXIS Q36 mají podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner (ADP) Program, jakož i řešení AXIS Camera Station. Aplikace třetích stran pro analýzu obrazu je možné pro kamery instalovat pomocí platformy AXIS Camera Application Platform a podpora platformy ONVIF umožňuje snadnou integraci kamer do široké škály video dohledových systémů.

Kamery AXIS Q3615-VE a AXIS Q3617-VE by podle plánu měly být k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 3. čtvrtletí 2016 za doporučené maloobchodní ceny 33.000 Kč a 37.900 Kč v uvedeném pořadí.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.