Francouzské houfnice v Iráku kamion v Nice nezastaví

Francouzské houfnice v Iráku kamion v Nice nezastaví
Autor fotografie: Dabiq
23 / 07 / 2016, 17:30

KOMENTÁŘ

Teroristická vlna se řítí Evropou jako nezadržitelná lavina. Jenom za posledních osm dní se odehrály na území Evropy čtyři teroristické útoky, při nichž bylo zabito nebo zraněno více než sto lidí. Tři z těchto čtyř útoků mají prokazatelně společného jmenovatele. Tím je radikální islamismus.

Muž v Nice zabíjel ve jménu Alláha, další muž v německém vlaku také. Muž, který pobodal ve Francii matku a její dcery, sice o Alláhovi pomlčel, ale podle očitých svědků byla důvodem sporu, který skončil pobodáním žen, útočníkova nelibost ke sporému oblečení těchto žen. Takže opět Islám a jeho radikální výklad. Záměrně se nezmiňuji o národnosti těchto mužů, abych nebyl „sluníčkovými dobrosery“ (dámy a sluníčkoví dobroserové nechť prominou…) opět nazýván náckem, rasistou a xenofobem. I když, je mi to vlastně fuk.

Jaká byla následná reakce politických špiček? Merklová projevila lítost a vzkázala francouzskému lidu, že je s ním (to se Francouzům jistě značně ulevilo…). Premiér Sobotka útok odsoudil a vzkázal cosi o nutnosti silné a jednotné Evropy.  Hollande prodloužil výjimečný stav a prohlásil, že pošle do Iráku děla. V poslední době též přibývá prohlášení, že těmto teroristickým útokům nelze stoprocentně zabránit a že si budeme muset zvyknout na to, že se podobné události, tj. terorismus, stane běžnou součástí našeho života.

Dovedu si představit, co cítí příbuzní obětí nebo rodiče zabitých dětí při čtení těchto jalových politických klišé. Je to obrovský vztek a bezmoc. Vztek na systém, který není schopen nazývat věci pravými jmény, systém, který není schopen zajistit ochranu vlastních obyvatel, systém, který svými velkohubými prohlášeními skrývá vlastní neschopnost řešit problém. A bezmoc nad nepochopitelnou tupostí nebo pokrytectvím (nejspíš obojím dohromady) „svých“ politiků.

Evropa má zjevně problém. A je to problém, který není „neuchopitelný“, jak se nám někdo snaží stále dokola podsouvat. Tento problém má své jméno, a to je radikální islamismus a terorismus s touto ideologií spojený. Jeden nemusí být politolog ani sociolog, aby si dal dohromady, že dvě a dvě jsou čtyři.

Nejsem odpůrcem muslimů ani lidí jiné národnosti. Je mi úplně jedno, jestli můj soused je žid, křesťan, muslim nebo indiánský šaman. Pokud ovšem po mně nebude chtít, abych nosil jarmulku, chodil v neděli do kostela, tančil s ním pomalovaný kolem ohně nebo žil podle práva Šaría. Když ovšem začne tyto své praktiky nejen vyžadovat, ale i podporovat tím, že začne postupně vyvražďovat další lidi v ulici, kteří nechtějí přijmout jeho názory a jeho způsob života, tak se můj přístup k němu značně změní. Ve chvíli, kdy mi začne vyhrožovat a ukazovat, co se mi stane, když mu nevyhovím, se ze mě stane jeho nepřítel a udělám vše proto, abych ho přiměl s tím přestat. Pokud to nepochopí, bude mít problém on se mnou.  

Přesně to by také měli začít činit naši političtí představitelé. Měli by si uvědomit, že teroristická vlna má společného jmenovatele a přestat se tvářit, že to je jinak. Frustrovaní mladíci jsou sice politicky korektnější označení, než radikální muslimové, ale jestli si někdo myslí, že tímto způsobem manipulace veřejným míněním uklidní proti-muslimské vášně, tak si dovoluji hádat, že efekt je a bude přesně opačný.

Místo korektních žvástů je na čase konečně výrazně a otevřeně podpořit činnost a vybavení policie a tajných služeb. Je potřeba začít monitorovat radikální muslimy, postavit radikální islamismus na úroveň terorismu a tak také s jeho příznivci podle toho jednat.  Přestat chodit kolem každé mešity po špičkách jako kolem horké kaše a  postarat se, aby se k nim dostala tato informace: Jste v Evropě, my tady máme své tradice, svou kulturu, své zvyky. Vás jsme přijali a umožnili vám s námi žít. Nelíbí se vám náš systém? Tak odejděte. Jděte tam, kde se vyznává islámské právo, tam, kde se lidé oblékají podle islámských zvyků a žijí podle Islámu. Muslimských zemí je na světě dost a možnost výběru je dostatečná.  

Chcete zůstat? Fajn. My budeme rádi, chceme Evropu pestrou a plnou šťastných lidí, kteří žijí ve vzájemném souladu a úctě. Uvědomte si však jedno - jestli dál budete trvat na svých požadavcích a budete se snažit měnit nás k obrazu svému, pokud nebudete respektovat naše zvyky a zákony, budete vraždit nevinné ve jménu Alláha, budete mít problém vy.

Autor: Lumír Němec

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.