Vyražte do přírody bez obav - Safety Guard vás ohlídá

Vyražte do přírody bez obav - Safety Guard vás ohlídá
Autor fotografie: Safety Guard|Popisek: Safety Guard je osobní monitorovací služba, která radikálně zvyšuje vaši bezpečnost.
25 / 07 / 2016, 16:45

Chcete si léto a všechny letní radovánky užít naplno? Aplikace pro mobilní telefony Safety Guard - Pomoc v Nebezpečí.cz přichází s pěti červencovými tipy pro všechny členy rodiny, jak se chránit před neočekávanými letními nástrahami.

Tip č. 1:  Hledá se houbař

Má vaše babička plno elánu, zbytek rodiny by si rád pochutnal na houbovém guláši, ale babiččin orientační smysl nepatří mezi ty nejlepší? S režimem "Cesta" a aplikací Safety Guard budete mít jistotu, že se babičce na cestě nic nestane a že se v pořádku vrátí zpět i s plným košíkem hub. Senioři mohou využít také náramek s praktickým SOS tlačítkem, který navíc sám rozpozná pád a v případě upadnutí přijde pomoc automaticky.

Tip č. 2: Výbava na koupaliště: plavky a SOS náramek

Pokud vás syn přemlouvá, zda může jít k vodě jako ostatní kluci, přibalte mu k opalovacímu krému s ochranným faktorem ještě náramek s nouzovým SOS tlačítkem. V případě, že se ocitne v nebezpečí, stačí po dobu 2 - 8 sekund stisknout tlačítko a chytrý pomocník pošle sms zprávu nouzovým kontaktům. Zařízení je navíc voděodolné a může se nosit také jako přívěsek na krk, připnutý k batohu či ke klíčům.

Tip č. 3:  Otravný spoluběžec

Běh již není mezi mladými brán jako nutné zlo v hodinách tělocviku, ale jako oblíbená aktivita, jak se udržet fit. Rodiče se doma ovšem nemusí obávat, že dcera, která si s mobilem se sluchátky v uších vyběhne do přírody, potká nepříjemného společníka. Pokud má v mobilu nainstalovanou aplikaci Safety Guard, rozhodně o ni nemusíte mít strach.

Tip č. 4: Ztracený dobrodruh

Máte rádi poznávání krás přírody na vlastní pěst? I když trasy na mapě působí zprvu jednoduše a jasně, mohou někdy zmást i zkušenější turisty. Co pak dělat, když se baterie v mobilním telefonu už pomalu vybíjí a vy nemáte ponětí, kde se přesně nacházíte? Stačí si na začátku výletu v aplikaci Safety Guard naplánovat režim "Cesta" a před vybitím označit polohu. Poté je jednoduché identifikovat, kde se přesně nacházíte.

Tip č. 5: Bezpečný koncert

Jak zajistit rodičům klidnou noc a ubránit se představám o opilém individuu, když jejich děti vyrážejí na letní festival nebo koncert?  K festivalovému identifikačnímu pásku si mohou na zápěstí připnout náramek wearable s SOS tlačítkem, které stačí v nebezpečí pouze stisknout. Zařízení se postará nejen o vašeho potomka, ale i o klidný spánek všech rodičů.

V případě, že se vaše letní aktivita v přírodě nevyvíjí dle vašich představ, vždy stačí zatřepat telefonem, spustí se poplach, který ihned zaznamenají operátoři monitorovacího centra Safety Guard. Ti obratem zprostředkují pomoc příslušné složky integrovaného záchranného systému a informují vámi nastavené nouzové kontakty. Navíc se při spuštění poplachu automaticky spustí nahrávání videa nebo audia a celá krizová situace se okamžitě přenáší a ukládá v monitorovacím centru.

O Safety Guard – Pomoc v nebezpečí

Safety Guard je mobilní aplikace propojená s osobní monitorovací službou, která hlídá non-stop bezpečí svých klientů. Jakmile uživatel spustí aplikaci ve svém mobilním telefonu, je okamžitě a v reálném čase pod dohledem a ochranou monitorovacího centra Safety Guard. V případě aktivace poplachu operátoři centra, kteří jsou speciálně školeni na zásahy v nebezpečných situacích, zhodnotí aktuální stav, bezprostředně poradí a souběžně zprostředkují pomoc příslušné složky - Policie ČR, záchranné služby, hasičského sboru. Navíc je informace o poplachu okamžitě rozeslána SMS a emailem vybraným kontaktům. Více informací na www.pomocvnebezpeci.cz.

Tagy článku