Islám štěpí Sněmovnu: Nálepky na dveřích, rezignace, obranné platformy

Islám štěpí Sněmovnu: Nálepky na dveřích, rezignace, obranné platformy
Popisek: Solidaritu s podmaněnými křesťany v arabském světě dali najevo nálepkou na dveřích své sněmovní kanceláře poslanci Jaroslav Klaška, Jiří Mihola a Josef Uhlík.
27 / 07 / 2016, 15:00

Strach z muslimských přistěhovalců a islámu obecně ovlivňuje mínění a chování poslanců Parlamentu ČR.

Někteří zůstávají pouze u planých slov a populistických frází, ale jak se podařilo zjistit securitymagazin.cz, mnozí z nich si potrpí na „chlapská“ gesta a snaží se přejít od slov k činům. 

Poslanec Ano Zdeněk Soukup patří k těm akčnějším poslancům. Přibližně před měsícem inicioval platformu na obranu evropské kultury a dnes sdružuje na 25 poslanců. Na otázku redakce, co stálo za jeho aktivitou, odpovídá Soukup: "Poctivě? Mám značné obavy z islamizace.“

Poslancova platforma oslovila poslance napříč spektrem a má za sebou už několik schůzí, které navštívily i osobnosti veřejného života jako spisovatel Benjamin Kuras nebo veřejně známý ex-muslim Lukáš Lhoťan. Na seznamu spolupracovníků obranné platformy ale nechybí ani bratr ministra spravedlnosti Roberta Pelikána - arabista Petr Pelikán, sám paradoxně muslim, který zastává post honorárního konzula Súdánu v ČR.

Stranické sekretariáty by ale podle poslance Ano měly zůstat v klidu, jelikož jeho platforma nemá ambice na širší štěpení stran a je pouze názorová.

"Chceme pořádat panelové diskuse a principy platformy opíráme o antické a biblické dějiny, křesťanství, renesance, osvícenství, základy demokracie, etiku, estetiku, smysl svobody a principy kreativity,“ konstatuje poslanec.

Islám podle něj však není jediným nebezpečím pro evropské hodnoty, další „ nebezpečí“ se prý dostaví postupem času. „Musíme se připravit i na pronikání dalších kultur. Zatím tvoří hlavní proud migranti z islámského prostředí. Je ovšem nutné očekávat velký pohyb lidí z Afriky,“ obává se Soukup. 

Také někteří zákonodárci KDU-ČSL se odhodlali ke gestu. Solidaritu s podmaněnými křesťany v arabském světě dali najevo nálepkou na dveřích své sněmovní kanceláře poslanci Jaroslav Klaška, Jiří Mihola a Josef Uhlík. Redakce obdržela fotografii znázorňující arabské písmeno n (nun) používané jako znamení solidarity s podmaněnými křesťany v islámském světě, kteří musí mít takto označená svá obydlí.

Perzekuce křesťanů kupříkladu v Egyptě je trnem v oku mezinárodním organizacím bojujícím za lidská práva. V Egyptě se musí náboženská příslušnost uvádět už v občanském průkazu a křesťanům je v podstatě znemožněn kariérní postup v armádě a ve státní správě. Není tajemstvím, že problematická je též oprava kostelů a vyžaduje povolení na nejvyšších místech, ovládaných především muslimy.  

Další gesto předvedl poslanec Úsvitu Augustin Karel Andrle. Věřící katolík se na začátku května rozhodl rezignovat na členství ve sněmovní meziparlamentní skupině přátel ČR- Turecko.

„Důvodem byla jednak moje nízká, resp. žádná účast na společných akcích skupiny a předně nesouhlas s přívětivým postojem vlády ČR, který zaujala k otázce tureckých víz,“ uvedl Andrle pro securitymagazin.cz. Paradoxem je, že česko-turecké skupině přátel předsedá Radim Fiala, poslanec Okamurovy SPD, která Turky vytrvale kritizuje.

Autor: Jan Blažek

  

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.