Ve vládě potřebujeme silné osobnosti, ne patolízaly a slabochy

Ve vládě potřebujeme silné osobnosti, ne patolízaly a slabochy
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
15 / 08 / 2016, 23:00

KOMENTÁŘ

Evropa je zmítána teroristickými útoky v různých podobách - od střelby a sebevražedných atentátů přes zabíjení lidí pomocí nákladního vozidla až po individuální útoky pomocí nože nebo sekery. Společným jmenovatelem těchto teroristických činů je radikální islám a neřízená imigrace milionů lidí, o kterých nikdo nic neví. Dnes už i politické špičky, byť velmi nerady, přiznávají, že s migranty přicházejí i členové ISIS, kteří jsou vycvičeni a odhodláni páchat nebo organizovat další teroristické akce na území Evropy. A přesně to také dělají a nepochybně dělat budou.

Političtí leadeři některých zemí si vážnost situace uvědomili již dříve, a začali přijímat opatření k zamezení migrace, případně zavádějí další změny, které povedou ke zvýšení bezpečnosti vlastních občanů. Maďarský premiér Viktor Orbán se již v začátku migrační krize vzepřel Bruselu, uzavřel hranice plotem a v současné době zvyšuje počet pohraniční policie o 3000 lidí.

Dokonce i ve Francii se začíná politická reprezentace pomalu probouzet. Už zavírají mešity, zakazují koupáni v „burkinách“ (tedy v koupacím oděvu pro muslimky, kdy se žena koupe v jakémsi neprodyšném pytli), a hlavně se snaží více monitorovat příznivce radikálního Iskámu.

Francie dokonce zvažuje otevření jakéhosi „francouzského Guantanama“, tedy internačního tábora pro ty, kteří jsou podezřelí z napojení na radikální Islám. To je totiž, navzdory blábolům o diskriminaci a korektnosti jediná cesta, jak chránit obyvatelstvo: ukázat těmto lidem, že to my jsme tady doma.

Říct jim jasně a srozumitelně, tedy bez korektně tolerantního pozlátka: Přijali jsme vás v naší zemi a chtěli jsme vám pomoci, ale vy, kdo si toho nevážíte, nechcete přijmout naše hodnoty a kulturní zvyky, a odmítáte dodržovat naše pravidla, tak táhněte domů. Jděte tam, kde můžete žít podle vašich pravidel, koupat se v pytlích a pravidelně mlátit hlavou o zem. A jestli po sobě chcete přejíždět kamionem, řezat do sebe navzájem sekerou nebo se vyhazovat do vzduchu, je to smutné, ale dělejte si to u vás doma.

Ano postavit se proti bruselským nařízením chce kuráž, chce to ukázat odvahu a sílu chránit národní zájmy proti rozhodnutím lidí, jejichž jedinou motivací je udržet se v teplých křeslech co nejdéle. Je to pochopitelné, plat vyučeného knihovníka nikdy nedosáhne výše platu předsedy Evropského parlamentu, jako je to v případě Martin Schulze, jehož původní profesí je právě knihovník. Právě v těchto složitých dobách bych očekával, že česká vláda se odhodlá k ochraně národních zájmů a bude vystupovat v rámci ochrany českých občanů. Tedy, promiňte, nejen vystupovat před svými voliči a zejména před kamerami. Ale také tam, kde se láme chleba, tedy v Bruselu. Lidově řečeno – přestat o tom jen žvanit a začít to dělat.

Opak je bohužel pravdou, premiér Sobotka a ministr vnitra Chovanec jsou klasickým příkladem, jak v praxi vypadá rčení „kázat vodu a pít víno“. Jak jinak si vysvětlit jejich kroky v otázce přijímání uprchlíků? Oba dva tito pánové velmi nahlas vyvolávají, jak Česká republika odmítá kvóty na přijímání migrantů a na druhou stranu Ministerstvo vnitra vypsalo výběrové řízení s názvem „Generální poskytovatel integračních služeb pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou pro období let 2017 – 2019“ a už sem lifrují první várky našich budoucích spoluobčanů.

Jejich takzvaná integrace bude stát 625,8 mil. českých korun včetně DPH. V letech 2017 až 2019 by měla Česká republika přijímat cca 2.000 ekonomických imigrantů ročně.

Firma, která uspěje ve výběrovém řízení, bude mít na starosti zejména ubytování uprchlíků, jejich vzdělávání, výuku češtiny a pomoc s hledáním vhodného zaměstnání. To bude kšeft jak víno, řekl bych. Kdopak asi zvítězí? Čípak kamarád, strýček, tetička, či milované dítko to asi bude? A těch dotací, grantů a nadací, co se zjeví z mlhy tzv. humanity, to bude přece taková krása, co myslíte? Tak jako v Německu a jinde, bude to byznys o mnoha nulách, a my, prostí občané, budeme opět, jako již tolikrát, jen kroutit hlavou a ptát se, kdo to všechno zaplatí. Dovolil bych si tipnout, zkuste to i vy…

Zatímco jiné země již uvažují, jak zachránit co se dá, naše vláda jich sem poslušně přiveze tisíce, jak vrchnost přikazuje. Naveze sem navíc tisíce lidí, kteří do ČR ani nechtějí, takže této příležitosti využijí k tomu, aby se dostali do Evropy, a následně se pokusí dostat do „sociálních rájů“. Budou utíkat, schovávat se a pohybovat se nekontrolovaně po Evropě, budou hledat podporu u „svých“, kde ji jistě najdou a bude jim vysvětleno, že jediný způsob, jak dosáhnout toho, co chtějí, je zotročit nebo zabít nevěřící.

Česká republika se zatím vyhnula teroristickým útokům, a jedním z důvodů, proč tomu tak je, může být i skutečnost, že jsme spícím buňkám teroristů nedali možnost se zde etablovat a začít s jejich aktivní činností. Bylo by dobré držet nastavený směr, nepouštět sem nikoho, koho tady nechceme, a bude-li to nutné, uzavřít hranice, tak jako to udělali Maďaři. Možná by bylo vhodnější než připravovat výběrové řízení na integraci cizinců, připravit si výběrové řízení na stavbu plotu.

Dovolte mi trochu se zasnít. Mít tak už ten plot, moc by se mi líbilo za něj (a nemuselo by to být ani moc „korektně“) nějak vystrčit kromě bratří v Alláhu také naši hrdinnou vládu. Možná, že pak by pánové začali přemýšlet jinak, než politicky. Řekněme pro začátek třeba hlavou…

Autor: Lumír Němec, THOR TACTICAL

 

Tagy článku