"Jsem velmi rozezlen," říká poslanec Bohuslav Chalupa a zkritizoval hejtmana Michala Haška

&quote;Jsem velmi rozezlen,&quote; říká poslanec Bohuslav Chalupa a zkritizoval hejtmana Michala Haška
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ing. Bohuslav Chalupa, člen Výboru pro bezpečnost PSP ČR a člen Podvýboru pro IZS PSP ČR
16 / 08 / 2016, 12:00

Typické a trapné, nicméně přesně v duchu politiky ČSSD...

…pan "podplukovník" hejtman se snaží občanům vnutit, že tím, že si někdo dovoluje kritizovat jeho "výsost" – jeho roli a práci hejtmana pro JMK, zároveň i spojitě vyjadřuje svůj negativní vztah k dobrovolným hasičům.

Server iDnes.cz, 14. srpna 2016, "Symbióza hejtmana Haška s hasiči: posílá dotace, ti ho za to podporují"

Pan hejtman se jako obvykle hluboce mýlí (nebo respektive nemýlí, jen „šikovně“ manipuluje s veřejným míněním), mezi námi NENÍ nikdo, kdo by si dostatečně neuvědomoval význam dobrovolných hasičů pro fungování IZS a tedy i pro zajištění ochrany majetku, zdraví a života našich občanů.

Pokud jako hejtman pečuje i o rozvoj dobrovolných hasičů, pak koná jen to, co jako hejtman konat má, tedy práci, pro kterou byl zvolen a za kterou je i dostatečně honorován - nevím proč bych ho za to měl opěvovat nebo mu propůjčovat hodnost podplukovníka!!!

Pokud činí cosi navíc, pak by to bylo v pořádku a k pochválení, pokud by se ale stejně pečlivě staral i o základ IZS v JMK - tedy o stav a podmínky práce našich profesionálních hasičů, kteří provádějí minimálně 70% VŠECH záchranných zásahů a to zejména ve vysoce zabydlených aglomeracích a při záchranných akcí koordinují a VELÍ dobrovolným hasičům! A tento stav hodnotím, a vím, o čem mluvím, jako dlouhodobě značně neuspokojivý - a to se držím velmi při zdi.

Vážení Jihomoravané, máme minimálně 10 až 15 let zpoždění za řadou jiných krajů, které se dokázaly o své "profíky" postarat nesrovnatelně lépe, tedy včetně výstavby moderních integrovaných záchranných stanic - viz například "Integrované bezpečnostní centrum Moravskoslezského kraje".

Brněnsko, cca 600 tisíc obyvatel, druhé největší město v republice tímto doposud NEDISPONUJE!!!

I toto je jeden z "výsledků" práce pana hejtmana – mediální „Potěmkinova vesnice“, laciné získávání voličské základny na jihomoravském venkově "nadstandardní" nesystémovou a z dlouhodobého pohledu i nekoncepční podporou, mimo jiné právě dobrovolných hasičů, myslivců apod. (kteří jsou logicky vděčni, proč by neměli být), na úkor skutečných priorit, které neskýtají kýžený populisticky, volební (a jiný) profit je průhledné a vůči VŠEM občanům JMK neodpovědné a pro nás všechny v konečném důsledku i riskantní.

Co z toho plyne?

I vzhledem k výrazně se zhoršující bezpečnostní situaci a vynaložím, jako člen Výboru pro bezpečnost PSP ČR a člen Podvýboru pro IZS PSP ČR veškeré úsilí k tomu, aby byla urychleně provedena důkladná analýza- "inventura"- stavu IZS v JMK a zjištění, jak efektivně a systémově byly na IZS vynakládány peníze daňových poplatníků (rozuměj - nikoli peníze pana hejtmana), zda je k dispozici střednědobá a dlouhodobá koncepce výstavby IZS, jak je jsou plánovány investice, jak jsou plněny příslušné úkoly a zejména proč je stav profesionálních hasičů takový jaký je s konkrétním vyvozením příslušné politické a personální odpovědnosti .....

Jsem velmi zvědav, co na nás, pokud vyhrajeme krajské volby, čeká za překvapení („kostlivce“) v šanonech Krajského úřadu Jihomoravského kraje…pokud bude alespoň něco k dohledání. 

Autor: Ing. Bohuslav Chalupa, člen Výboru pro bezpečnost PSP ČR a člen Podvýboru pro IZS PSP ČR

 

Tagy článku