EPC projekty Siemens přinesou Pardubickému kraji úspory 71 milionů

EPC projekty Siemens přinesou Pardubickému kraji úspory 71 milionů
Autor fotografie: Siemens
24 / 08 / 2016, 04:00

Společnost Siemens realizuje prostřednictvím své divize Building Technologies v Pardubickém kraji EPC projekty s celkovou úsporou 71 milionů korun.

Siemens, který zvítězil ve veřejné soutěži, navrhl energetické úspory pro celkem 17 objektů, jako jsou odborné školy, gymnázia a sociální ústavy v 13 různých městech v kraji. Kromě Pardubic půjde např. o města jako Chrudim, Vysoké Mýto nebo Česká Třebová. Všechny projekty budou hotovy do konce roku 2016.

Na základě poskytnutých údajů jsme absolvovali řadu návštěv jednotlivých objektů a navrhli nejvýhodnější řešení pro co největší energetickou úsporu, které bylo nakonec shledáno jako vítězné. V projektech garantujeme úsporu celkem 71 milionů během 10 let,“ uvádí Leoš Grelich, ředitel úseku energetických služeb, Siemens ČR.

EPC projekty, které Siemens v rámci Pardubického kraje realizuje, čítají dodání celkem 13 nových kotelen, instalaci tří kogeneračních jednotek, fotovoltaických panelů či výměnu téměř 2900 svítidel. Dále firma instaluje IRC systém pro více než 3000 otopných těles, systém řízení odběru elektrické energie pro sedm objektů a zajistí osazení více než 2500 spořičů vody.

Všech 17 objektů bude rovněž napojeno do monitorovacího systému Advantage Navigator pro dálkovou správu energií. Tím dojde k rozšíření stávající sítě napojených objektů Pardubického kraje, pro které společnost Siemens již realizovala energeticky úsporné projekty v minulosti. Cloudová platforma pro hospodaření s energií Advantage Navigator umožňuje sledování výkonnosti systémů budov, energetické náročnosti a spotřeby energie.

O metodě EPC

Společnost Siemens patří již přes 20 let k osvědčeným dodavatelům řešení pomocí metody EPC (Energy Performace Contracting). Při nich dodavatel zákazníkovi předem garantuje určitou výši úspor za energie a za svou práci dostává zaplaceno výhradně z peněz, které klient ušetřil na účtech za elektřinu, teplo či vodu. Tato metoda je vhodná nejen pro firmy, ale i pro rozpočtové či příspěvkové organizace typu zdravotnických zařízení, které nemohou jednoduše naspořit vlastní kapitál na podobný typ investic. V České republice už se metoda používá více než 20 let a za tu dobu se zde uskutečnily projekty za více než tři miliardy korun. Významnou část z nich realizovala společnost Siemens.

Sledujte naše novinky na Twitteru: //twitter.com/SiemensCzech

Připojte se k nám na Facebooku: www.facebook.com/SiemensCZ


 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Se svými 10 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, výrobky a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro oblast průmyslu, energetiky, dopravy a veřejné infrastruktury, technologie budov a zdravotnictví. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2015 obrat přes 30 miliard Kč. Více informací naleznete na //www.siemens.cz.

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je již více než 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost působí ve více než 200 zemích a své aktivity rozvíjí zejména v oblastech elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens AG patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Je jedničkou na trhu v instalaci offshore větrných elektráren, jedním z hlavních dodavatelů pro paroplynové zdroje a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl. Společnost je také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení a technologií pro laboratorní diagnostiku. Ve finančním roce 2015, který skončil 30. září 2015, dosáhl Siemens obratu 75,6 miliard EUR s čistým ziskem 7,4 miliard EUR a zaměstnával 348 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na //www.siemens.com.

Tagy článku