V Německu se ztratili nejen dospělí uprchlíci, ale i děti

V Německu se ztratili nejen dospělí uprchlíci, ale i děti
Popisek: Ilustrační foto
31 / 08 / 2016, 14:00

Podle německého statistického úřadu přišlo loni do Německa 42 300 dětí a mladistvých bez doprovodu dospělého.

Podle deníku Neue Osnabrücker Zeitung, který se odvolává na informace Spolkového kriminálního úřadu (BKA), se v Německu pohřešuje téměř 9000 nezletilých uprchlíků. Většina případů prý nemá kriminální pozadí. Zdroj: eurozpravy.cz

Loni v říjnu jsme psali, že ztracené uprchlíky hlásí například spolkové země Bavorsko nebo Dolní Sasko. V Německu se víceméně zhroutil systém evidence imigrantů a ti se bez dokladů a bez vědomí německých úřadů volně pohybují po celé zemi. Německá vláda naprosto ztratila přehled o tom, kde se nachází stovky tisíc migrantů, kteří do země v loňském roce přišli.

Nejčastěji se k radikálním organizacím, jakými jsou Islámský stát nebo fronta An-Nusra, přidávají mladí muži mezi 12 a 24 lety.

"Děti většinou nezmizely bez konkrétních plánů, ale chtěly vyhledat své rodiče, příbuzné nebo známé v jiných německých městech nebo dokonce v jiných evropských zemích," uvedla mluvčí BKA.

 Děti islámistů z Bosny - časovaná bomba

Pohřešováni jsou ti nezletilí, kteří do Německa dorazili bez rodičů a poté zmizeli z uprchlických zařízení. Ve většině případů to jsou lidé mezi 14 a 17 lety, jen 867 pohřešovaných bylo 13 let a méně. Představitelé BKA jsou přesvědčeni, že se mnoho nezletilých dostalo k rodině, která už ale neinformovala policii.

Video: Islámisté zveřejnili video, kde popravčími jsou i děti nebo staří muslimové

Německý server zeit.de už v únoru uvedl, že podle Spolkového ministerstva pro rodinné záležitosti je počet ztracených dětí podstatně nižší, než údaj uvedený Europolem. Podle spolkových úřadů se jedná pouze o 4800 "ztracených" nezletilých uprchlíků. Ale přesná čásla nejsou známa, protože tyto děti neměly u sebe žádné doklady a jejich totožnost vůbec není známa. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace