Ericsson přináší první vysílače pro 5G NR na světě

Ericsson přináší první vysílače pro 5G NR na světě
Popisek: Nové vysílače, variace základního pásma, softwarové prvky a přímá servisní platforma umožní operátorům odstartovat na novou úroveň s vysílacím systémem od Ericsson
24 / 09 / 2016, 05:00

První komerční vysílače 5G New Radio (NR) pro technologie MIMO a Multi User MIMO přijdou na trh již v roce 2017

  • Nová rozšíření vysílacího systému Ericsson řeší současné klíčové požadavky na zavedení 5G
  • Průkopnické služby „Industrialized Network Rollout Services“ umožňují kompletní nasazení technologie, od konfigurace až po ověření, během jedné návštěvy

Ericsson jako první na světě nabízí vysílače standardu 5G NR s využitím anténní technologie MIMO, a první instalace proběhnou už v roce 2017. Společně s rozšířeními Ericsson 5G Plug-Ins, ohlášenými v červnu, a již komerčně dostupným telekomunikačním systémem Radio System Baseband 5216, na kterém je založen již  oceněný testovací nástroj Radio Test Bed, je Ericsson schopen jako první na světě dodat všechny komponenty 5G sítě.

 

AIR 6468 je první komerčně dostupný 5G NR vysílač. Podporuje Massive MIMO, Multi-User MIMO a 5G pluginy od Ericssonu.

Tom Keathley, viceprezident pro architekturu a design bezdrátových sítí ve společnosti AT&T, uvedl: “Jak se stále rychleji přibližujeme k 5G, je výhodnější mít flexibilní vysílací platformu, která umožňuje nasadit nejen LTE, ale i budoucí standardy 5G NR.”

Zařízení AIR 6468 využívá anténní systém s velkým počtem řiditelných anténních segmentů, které 5G technologiím umožňují řízení vysílacího signálu (beamforming) a použití technologii Massive MIMO a Multiple-user MIMO, označované jako MU-MIMO. Tyto vlastnosti zlepšují uživatelskou zkušenost, protože zvyšují kapacitu a pokrytí sítě a snižují rušení. Nové vysílače zároveň podporují i LTE standard, takže je okamžitě využitelný v současných telekomunikačních sítích.

Chuang Jü-chung, zástupce ředitele Výzkumného institutu China Mobile (CMRI), poznamenal: “Technologie Massive MIMO, známá také jako 3D MIMO, je významným milníkem společnosti China Mobile na cestě od 4G k 5G sítím. Jsme velmi rádi, že nový vysílač společnosti Ericsson přichází na trh tak rychle, aby naplnil naše potřeby a umožnil nám integrovat 5G technologie do našich stávajících telekomunikačních sítí.

Na trh míří i mnoho nových rozšíření pro stávající vysílací systémy Ericsson, které řeší aktuální 5G požadavky z pohledu dnešních sítí.

Daniel Staub, ředitel Joint Mobile Group ve společnosti Swisscom, uvedl: “Na cestě k 5G budeme i nadále investovat do podpory LTE, které se stane součástí našich 5G sítí. Pro nás je klíčové, že se společnost Ericsson rozhodla zaměřit na zdokonalení, které i nás v tomto vývoji podpoří. Tato vylepšení dále zlepší zákaznickou zkušenost.”

Peter Jarich, viceprezident pro spotřebitelské služby a infrastrukturu ve společnosti Current Analysis, se k tématu vyjádřil: “Mobilní operátoři se v současnosti jasně zaměřují na co nejrychlejší komercionalizaci 5G, a zároveň pokračují v investicích do svých stávajících LTE sítí. S novými 5G vysílači a LTE nabídkou, která odráží klíčové 5G koncepty - malé buňky, kombinace licenčních a bezlicenčních pásem, cloudové RAN sítě, zahušťování sítě, optimalizace spektra - znamenají novinky v portfoliu Ericssonu a inovace vysílacího systému  Ericsson přitažlivý pokrok.“

Pro podporu budování nových telekomunikačních sítí vytvořil Ericsson jako vůbec první v odvětví službu „Industrialized Network Rollout Services“. Služba Network Deployment Delivery Platform spolu s průkopnickým procesem od Ericsson umožňuje kompletní konfiguraci, instalaci, integraci, testování a předání plně ověřeného systému během jediné návštěvy.

Arun Bansal, ředitel pro síťové produkty ve společnosti Ericsson, řekl: “Ericsson přinášel inovace v každé generaci mobilních technologií a nyní jsme připraveni naplnit daný mimořádný slib. Představujeme nový hardware, na kterém fungují 5G pluginy, oznámené v červnu, takže první operátoři mohou začít nasazovat 5G infrastrukturu. Zároveň představujeme inovace, které zlepší výkon i efektivitu současných sítí použitím konceptů, které umožní přechod na 5G.”

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace