Společnost Panasonic pokračuje v růstu na evropském trhu s odolnými notebooky a tablety

Společnost Panasonic pokračuje v růstu na evropském trhu s odolnými notebooky a tablety
Autor fotografie: Panasonic
24 / 09 / 2016, 14:15

Pozornost se nyní upírá k 55% růstu na evropském trhu s odolnými přenosnými zařízeními

Podle tržních analýz společnosti VDC Research se společnosti Panasonic podařilo v roce 2015 na evropském trhu s odolnými notebooky a tablety i nadále růst. Čísla hovoří jasně, 66% podíl prodejů v případě odolných notebooků a konvertibilních zařízení a 59% podíl prodejů v případě odolných tabletů znamená, že modelové řady Panasonic Toughbook a Toughpad se v celé Evropě prodalo víc než všech konkurenčních zařízení dohromady.

Po 20 letech stabilního úspěchu v tomto sektoru se společnost Panasonic rozhodla upřít svou pozornost k evropskému trhu s handheldovými zařízeními. Společnost v tomto sektoru navýšila svůj obrat o 55 % a na tento trh putuje téměř třetina celé produktové řady.

Například v sektorech maloobchodu a výroby neustále nabývá na významu digitalizace a poptávka po univerzálních odolných mobilních zařízeních roste i v oblastech, jako je logistika a služby. Jsme tedy svědky toho, že podniky chtějí naše technologická řešení využívat ke zvýšení své produktivity a efektivity,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer divize Panasonic Computer Product Solutions. „Na základě zpětné vazby od našich zákazníků tedy pokračujeme v inovacích a ve spolupráci s našimi partnery se snažíme o propojení z hledisek hardwarového provedení, softwarových řešení, profesionálních služeb a periferií, které požadují k dosažení svých obchodních cílů. A přesně tento úspěšný, na zákazníka orientovaný přístup chceme nyní přinést i na trh s odolnými handheldovými zařízeními.

V posledních měsících společnost Panasonic oznámila uvedení nejlehčích plně odolných handheldových tabletů na světě. 5“ tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 disponují unikátně zešikmenou čtečkou čárových kódů, která chrání před opakovanou zátěží a zvyšuje produktivitu uživatelů.

Společnost Panasonic představila i světově první plně odolný profesionální notebook typu 2-v-1 – Toughbook CF-20 – který splňuje potřeby mobilních pracovníků. Ti vyžadují jednak tablet s dotykovou obrazovkou, ale i funkce notebooku v ergonomickém, přesto však odolném provedení. V letoším roce navíc společnost založila ve velšském Cardiffu podnik Global Docking Solutions, jehož cílem je splnit potřeby zákazníků v segmentu odolných notebooků Toughbook a tabletů Toughpad, kteří pro své mobilní pracovníky potřebují speciální dokovací řešení. 

Další informace naleznete na webu: www.toughbook.eu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.