Společnost Siemens představila Siveillance Viewpoint - inovativní prvek portfolia PSIM

Společnost Siemens představila Siveillance Viewpoint - inovativní prvek portfolia PSIM
28 / 09 / 2016, 05:00

Divize Building Technologies společnosti Siemens přidala do svého bezpečnostního portfolia Siveillance Viewpoint pro Řízení informací fyzické bezpečnosti (Physical Security Information Management - PSIM).

Jde o první nabídku svého druhu kombinující v integrované platformě funkce danger managementu a command and control. Software umožňuje bezpečnostnímu personálu reagovat rychle a efektivně na incidenty, a to i v případě složitých infrastruktur, jakými jsou např. průmyslová výrobní zařízení.

Siveillance Viewpoint kombinuje v jedné platformě disciplíny požární a fyzické bezpečnosti, čímž překonává možnosti tradičních nadstavbových systémů. Software nabízí pokročilé pracovní postupy, které pomáhají uživatelům udělat ve chvíli spuštění poplachu správná rozhodnutí, a to dokonce i ve velmi stresujících situacích.

Tato supermoderní platforma automaticky vyhodnotí prioritu poplachů a rozčlení je do událostí, což umožní uživatelům provést požadovaná opatření smysluplně a správně. Díky korelaci informací ze všech subsystémů nabízí software jasný a strukturovaný přehled veškerých událostí i detektorů. Systém navíc využívá georeferenčních údajů a umožňuje tak lokalizaci jednotlivých detektorů v trojrozměrném prostoru, díky čemuž lze získat povědomí a kontrolu nad situací.

Siveillance Viewpoint je navržen jako otevřená a flexibilní integrační platforma. To znamená, že každý typ subsystému, včetně těch od jiných výrobců než je Siemens, může být přidán prostřednictvím modulu OIS (Open Interface Services) a standardních rozhraní. Jednoduchost integrace umožňuje využívat stávající strukturu a disciplíny po celou dobu jejich životnosti a chrání tak zákazníkovy investice, jelikož se systém bezproblémově rozrůstá spolu s měnícími se zařízeními zákazníka. Všechny disciplíny mohou být zároveň kompletně ovládány z jediné platformy PSIM.

Siveillance Viewpoint je vhodný zejména pro rozsáhlé infrastruktury nebo komplexy budov s rozmanitým využitím, jako jsou např. průmyslové provozy, vzdělávací a výzkumné organizace, společnosti s více provozovnami, dodavatelé energií a administrativní budovy.

Efektivní nakládání s incidenty pomocí pokročilé platformy systému řízení informací fyzické bezpečnosti zvyšuje nejen bezpečnost, ale také minimalizuje rizika, přerušení provozu a s tím související náklady.

Pro další informace o bezpečnosti prosím viz www.siemens.com/security

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.