Havířov zvýší bezpečnost v dalších školách, investuje milion

Havířov zvýší bezpečnost v dalších školách, investuje milion
05 / 10 / 2016, 04:15

Přibližně milion korun chce Havířov na Karvinsku v letošním roce investovat do instalace zabezpečovacích systémů v objektech základních a mateřských škol.

Havířov (Karvinsko) 4. října (ČTK) - Video zvonky nebo bezpečnostní kamery by měly zvýšit bezpečí a omezit přístup nežádoucích osob, řekla dnes ČTK mluvčí havířovského magistrátu Jana Dybová.

Zabezpečení by se mělo objevit na základních školách 1. máje, Mládežnická, Selská a Žákovská a mateřských školách E. Holuba a Petřvaldská. Bezpečnostměsto podpoří také v Základní škole M. Kudeříkové a mateřských školách U Topolů a Místní.

České školy si vzaly ponaučení ze žďárské tragédie. Zabezpečují se proti nevítaným návštěvníkům

V roce 2012 zaútočila v Havířově psychicky nemocná žena na vychovatelku z družiny v Základní škole Moravská. Do školy se tehdy dostala dveřmi, kterými do jídelny přicházeli pro oběd senioři. Vychovatelku pobodala a jako rukojmí si pak vzala sedmiletou školačku, kterou se policii podařilo osvobodit. Svůj čin zopakovala o dva roky později ve Žďáru nad Sázavou, kdy zabila šestnáctiletého studenta a zranila dvě dívky.

V následujícím roce po útoku v Havířově začalo město do škol instalovat systémy na kontrolu vstupů. Tehdy město bezpečnostní zařízení pořídilo do pěti zařízení včetně ZŠ Moravská a investovalo do něj asi 230.000 korun, o rok později přibylo v dalších deseti základních a mateřských školách, náklady byly 900.000 korun. V letošním roce už byl video zvonek umístěn například v mateřské škole Přímá, zabezpečení vyšlo na 108.000 korun.

Třetí ročník konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017 se uskuteční dne 25. května 2017 v prostorách Národní technické knihovny v Praze 6.

Havířov je zřizovatelem 17 základních, 20 mateřských škol a střediska volného času Asterix. "Budovy vzdělávacích zařízení jsou po příchodu dětí zabezpečeny různým způsobem - kamerovým systémem, vrátným, zvonkem s "bzučákem" nebo elektronickými kartami. Všechny objekty jsou elektronickým zabezpečovacím systémem napojeny na pult centralizované ochrany při městské policii," uvedla Dybová.

Karlovarský kraj chce zabezpečit školy proti vniknutí cizích lidí

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace