Prioritou ČR před summitem EU je aktivní přístup k ochraně hranic

Prioritou ČR před summitem EU je aktivní přístup k ochraně hranic
17 / 10 / 2016, 15:00

Prioritou Česka je aktivní přístup k ochraně hranic.

Praha 17. října (ČTK) - V tiskové zprávě to uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v souvislosti s mandátem, který mu dnes schválila vláda na summit Evropské unie. Ten se koná tento čtvrtek a pátek v Bruselu. Sobotka dodal, že Evropská rada bude projednávat v oblasti migrace priority, které Česká republika v posledních měsících prosazovala.

Státy na celém světě se před imigranty opevňují. Výstavba pohraničních plotů a zdí vzrostla o 250 procent

V Bruselu se bude jednat především o migraci, vnějších vztazích, obchodní politice a dalších hospodářských otázkách, uvedl v tiskové zprávě Úřad vlády. "Jsem velmi rád, že v oblasti migrace budeme projednávat dlouhodobé české priority. Jde o ochranu vnějších hranic a spolupráci se třetími zeměmi," uvedl Sobotka.

Sobotka uvítal spuštění fungování Evropské pobřežní a pohraniční stráže, které zahájili začátkem října na bulharsko-tureckém hraničním přechodu Kapitan Andreevo bulharští a evropští politici. Cílem agentury je pomoc členům s ochranou vnějších hranic EU. Myšlenka na novou společnou pohraniční stráž vznikla ani ne před rokem v souvislosti s migrační krizí.

Sobotka uvedl, že podporu mají i další návrhy a projekty, například připravovaná evidence cestujících. "V ekonomických tématech by se Evropská rada měla rovněž zabývat dalšími kroky, pokud jde o prodloužení Evropského fondu pro strategické investice. Chceme, aby rozhodnutí o jeho prodloužení stálo na objektivním hodnocení dosavadního fungování," řekl Sobotka.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace