Kamera tam, kde byste ji nečekali

Kamera tam, kde byste ji nečekali
25 / 10 / 2016, 12:00

SpyShop24.cz uvádí na český trh špionážní brýle s kamerou OTP-GL800, která má objektiv široký pouhý 1 milimetr

Dnešní technika umožňuje pořizovat vysoce kvalitní obrazový záznam v rozlišení HD i v případě objektivů, které jsou široké pouze několik milimetrů. Maskované kamery na předmětech každodenního použití slouží k diskrétnímu monitorování například firemních místností nebo domácnosti. Mohou je používat všichni, ačkoliv existují jistá právní omezení, která zakazují nahrávat cizí osoby bez jejich souhlasu. Mikrokamery je možné umístit do téměř všech předmětů denní potřeby. Běžným okem je nelze odhalit a přesto ukryté v náramkových hodinkách, propisce, nástěnných nebo stolních hodinách, paměti USB či v obroučkách brýlí, jako je tomu v případě mikrokamery OTP-GL800, pořizují kvalitní obrazový i zvukový záznam.

Mikrokamera OTP-GL800 je nejnovější vylepšený model digitální kamery ukryté v brýlích. Jde o skvělé řešení, které umožňuje diskrétní nahrávání video materiálu spolu se zvukem bez jakéhokoli podezření. Základní funkcí brýlí s kamerou OTP-GL800 je nahrávání okolí a ukládání souborů do paměti zařízení. Může sloužit také jako  15 GB USB paměť k přenášení dat všeho druhu. Mikrokamera nahrává vysoce kvalitní obraz v rozlišení 1280×720 s rychlostí 30 políček/s. Brýle s kamerou představují skvělé operační zařízení pro profesionální ale i pro amatérské použití.

OTP-GL800 umožňuje nahrávání nepostřehnutelným způsobem. Estetická a pevná konstrukce špionážní mikrokamery OTP-GL800, vyměnitelná skla, vysoká kvalita nahrávaného videa, dlouhá pracovní doba a vyměnitelné akumulátory tento model odlišují od jiných, konkurenčních řešení.

Cena a dostupnost:

Mikrokamera OTP-GL800 od společnosti Misumi Electronics Corp je dodávána na český trh prostřednictvím internetového obchodu Spyshop24.cz za 7 090 Kč včetně DPH.

Technické specifikace a parametry

Diskrétnost

Konstrukce špionážní mikrokamery, využívání moderních řešení z oblasti elektronicky a použitých materiálů mohou za to, že se obroučky zvenčí vizuálně neliší od běžných brýlí. Obsluha digitální kamery je jednoduchá a intuitivní. Diskrétní tlačítko umožňuje zahájení a zakončení nahrávání, pracovní stav signalizuje LED dioda, která byla umístěna tak, že je pro osoby v okolí nepostřehnutelná.

Lehká konstrukce a vyměnitelná skla

Obroučky digitální mikrokamery jsou vyrobeny z vysoce kvalitní termoplastické umělé hmoty TR90 Switzerland, která je odolná, pružná a hypoalergenní. Díky nízké hmotnosti konstrukce je lze bez únavy nosit po dlouhou dobu - zlepšují komfort používání. Skla v brýlích jsou vyměnitelná. Součástí balení jsou průhledná skla (0 dioptrií).

Velikost objektivu 1 mm

Naprosto neviditelný objektiv špionážní mikrokamery je umístěn v centrální části obrouček, řídící prvky jsou nepostřehnutelné a microUSB konektor se nachází uvnitř konstrukce.

Mikrofon

Mikrofon vestavěný do brýlí s kamerou zachycuje zvuky a hovor v okolí zařízení.

Akumulátor

V jedné z koncovek obrouček se nachází vyměnitelný akumulátor (připojený k microUSB portu), který zajišťuje až 60 minut kontinuální práce digitální mikrokamery. Jeho výměna je velmi jednoduchá, díky tomu lze po vyčerpání energie rychle připojit nabitý akumulátor a pokračovat v nahrávání. Díky tomu připojená sada akumulátorů umožňuje nahrávání videí po 120 minut bez připojení k nabíječce.

Paměť 16 GB

Data se ukládají na vestavěnou paměť s kapacitou 16 GB.

Široký zorný úhel

Zorný úhel kamery je 62°. To umožňuje nahrávání velmi širokého rozsahu obrazu.

Matrice 2MPIX

Velmi dobrá kvalita obrazu je možná díky použití matrice CMOS s rozlišením 2 v mikrokameře.

Označení nahrávek

Brýle s kamerou OTP-GL800C poskytují možnost nanášet na nahrávky aktuální datum a čas, díky tomu je usnadněna jejich pozdější identifikace a zvyšuje se důvěryhodnost materiálu.

Automatická regulace zesílení

Kvalita zvuku digitální mikrokamery je podporována autoregulací zesílení tak, aby byl získán čistý zvuk nezávisle na vnějších podmínkách.

Poznámka

Vzhled produktu se může nepatrně lišit od toho představeného na fotografii, což neovlivňuje kvalitu provedení.

Snímač CMOS 2Mpix • Obrazový úhel 62° • Objektiv1mm • Citlivost 1 lx • Rozlišení videa 1280×720 • Počet snímků za sekundu 30 fps • Kodek MJPG • Spotřeba paměti   ~2GB/1h • Formát videa    AVI • Audio vzorkovací frekvence 16 kHz • Paměť  vestavěná 16 GB • Mikrofon vestavěný •  Automatická regulace zesílení (AGC-Automatic Gain Control) • Automatické vyvážení bílé • Automatická kompenzace protisvětla • Napájení  Li-Poly akumulátor • Výdrž až 60 min • Rozhraní USB 2.0 • Provozní teplota -20 °C +80 °C • Rozměry 152×143×34mm

Misumi Electronics Corp. je rychle se rozvíjející firma sídlící na Taiwanu, která vyrábí speciální přístroje na sledování pomocí kamerových systémů CCTV. Široký sortiment výrobků této značky obsahuje skryté kamery založené na snímačích CMOS, které kombinují vyspělá technologická řešení (ostrý a čistý obraz) s malými rozměry přístrojů (zvýšení bezpečnosti). Výrobky firmy se využívají také při konstruování lékařských přístrojů, mikroskopů, telefonů, počítačového příslušenství, hraček nebo přístrojů k video komunikaci. Technologická řešení firmy Misumi nabízejí dokonale spojení dostupné ceny a vysoké kvality produktu.

Tagy článku