Panasonic představil službu COMPASS a vsadil na mobilní zařízení se systémem Android pro podniky

Panasonic představil službu COMPASS a vsadil na mobilní zařízení se systémem Android pro podniky
25 / 10 / 2016, 23:45

Panasonic COMPASS – Complete AndroidTM Services and Security (Kompletní služby a zabezpečení pro Android)

Spolu s rostoucím zaváděním mobilních zařízení se systémem AndroidTM do podniků představila společnost Panasonic řadu služeb pro řízení a zabezpečení s názvem COMPASS (Kompletní služby a zabezpečení pro AndroidTM), které jsou určeny pro odolné tablety a handheldová zařízení Toughpad se systémem AndroidTM.

Služba Panasonic COMPASS poskytuje podnikům vše, co k bezpečnému nasazení a řízení tabletů a handheldových zařízení se systémem AndroidTM potřebují. Slouží k tomu, aby podnikům poskytla potřebnou důvěru k využívání flexibility operačního systému AndroidTM a zároveň představuje záruku, že zařízení Panasonic budou připravena pro firemní aplikace, řízení a zabezpečení. V řadě Panasonic Toughpad jsou aktuálně k dispozici špičkové odolné tablety a handheldová zařízení se systémem AndroidTM v provedení s displeji o rozměrech 4,7“, 5“, 7“ a 10,1 palců.

Nasazení odolných tabletů a handheldových zařízení s operačním systémem AndroidTM skýtá pro podniky obrovskou příležitost,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer divize Panasonic Computer Product Solutions. „I když vyšší flexibilita, variabilita a náklady spojené s nasazením mohou být velkým lákadlem, podniky se zdráhají kvůli nedostatku znalostí o systému AndroidTM pro podniky a obavám o řízení a zabezpečení. Služba Panasonic COMPASS poskytuje v rámci našich špičkových odolných tabletů a handheldových zařízení kompletní flexibilitu systému AndroidTM a důvěru v prověřené podnikové aplikace, řízení a zabezpečení. Služba Panasonic COMPASS je určena pro podniky, které chtějí zavést systém AndroidTM.“

COMPASS poskytuje podnikům využívajícím odolné tablety a handheldová zařízení Panasonic se systémem AndroidTM 5 základních prvků:

COMPASS Na míru – Možnost navolit si operační systém (OS) AndroidTM tak, aby vyhovoval podnikovým potřebám. Uzpůsobený OS může kromě předinstalovaných aplikací, nastavení a firemních log zprostředkovat také variabilní uživatelské rozhraní na míru s lepší kvalitou signálu, řízením spotřeby a variantami zabezpečení.

COMPASS Air – Obsahuje službu FOTA, pokročilou službu FOTA a službu SCOMO.

  • Služba FOTA: Firmware Over the Air (FOTA), bezplatná aktualizace firmwaru, bezpečnostní záplaty, upgrady systémových aplikací (například nové verze prohlížeče Chrome nebo nové verze zákaznických aplikací, jsou-li přítomny v systémovém oddílu), opravy ovladačů a patche se v rámci této služby přenášejí vzduchem.
  • Pokročilá služba FOTA – Nástroj pro řízení pravidel aktualizací firmwaru. Pokročilá služba FOTA umožňuje podnikům řídit operace služby FOTA (například rozhodovat, kdy budou která pravidla řídit aktualizace OS) a nabízí funkce řízení mobilních zařízení (MDM) a inventáře.
  • SCOMO (Software Component Management Object) – Tento standard je součástí pokročilé služby FOTA a umožňuje podnikům řídit software ze vzdáleného zařízení. Včetně nainstalování, odinstalování, aktivace a deaktivace softwarových komponent vzduchem.

COMPASS Správce – Obsahuje certifikace řízení podnikové mobility (EMM), licence a aplikace řízení mobilních zařízení (MDM) na míru. Modely Panasonic AndroidTM disponují certifikací předních poskytovatelů EMM. Mezi výhody certifikace EMM patří aplikace optimalizované pro zařízení Panasonic a příležitosti pro získání exkluzivních edic aplikací MDM. Modely lze v rámci snazšího nasazení dodávat i s předinstalovanými klienty EMM.

COMPASS Pro práci - Aktivace slubžy AndroidTM for Work (AFW), která podnikům umožní samostatně a bezpečně řídit korporátní a osobní údaje i aplikace z jednoho zařízení, a tím eliminovat potřebu přenášení několika zařízení pro práci a osobní použití.

COMPASS Zabezpečení - Zabezpečovací řešení třetích stran certifikované společností Panasonic, které zlepší zabezpečení zařízení. Na základě žádosti lze do všech modelů Panasonic se systémem AndroidTM předinstalovat zabezpečovací řešení třetích stran, která usnadní implementaci striktního řízení hesel, několika uživatelských profilů s různými pravidly zabezpečení, aplikací s oprávněním administrátora a povolení administrátorem definovaných externích rozhraní, jako je například microUSB a Bluetooth.

Služba Panasonic COMPASS bude v prodeji od října 2016 a spolu s novými nezávislými dodavateli softwaru a kanálovými programy se stává základní kamenem pro podporu růstu zájmu o odolné tablety s OS AndroidTM.

Další informace naleznete na webu: www.toughbook.eu

Tagy článku