Axis představuje malé a cenově výhodné IP kamery ve stylu „bullet“

Axis představuje malé a cenově výhodné IP kamery ve stylu „bullet“
Autor fotografie: Axis Communications|Popisek: AXIS M2025-LE Network Camera
27 / 10 / 2016, 11:15

Kamery nové řady AXIS M20 jsou vhodné jak pro vnitřní, tak venkovní instalace, a mají vestavěný infračervený (IR) přísvit pro účinný videodohled i ve tmě. Obě kamery nabízejí kompletní pokrytí díky širokému zornému poli a vysoké úrovni zobrazení detailů s rozlišením až 4 megapixely.

Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, představuje řadu AXIS M20. Nové malé kamery ve stylu „bullet“ jsou lehké a přesto extrémně odolné. Lze je instalovat v horkém i chladném prostředí a jsou vybaveny integrovanou sluneční clonou pro ochranu před sluncem a deštěm.

 

Řada AXIS M20 je cenově výhodné řešení pro zavedení nebo rozšíření videodohledového systému s vysoce detailním obrazem.

„Nová řada našich kamer je ideální volbou pro firmy, které hledají způsob, jak zavést nebo rozšířit videodohledový monitoring s nízkými náklady. Cenově dostupné kamery mají výhodný poměr ceny a výkonu, jsou všestranné díky malým rozměrům a poskytují vysoce kvalitní video dohled ve vnitřních a venkovních prostorech dnem i nocí,“ řekl Andres Vigren, globální produktový manažer společnosti Axis Communications. „Kamery v této řadě nabízejí nízkou jednotkovou cenu a pozoruhodně široký zorný úhel záběru. To znamená, že je možné pokrýt větší plochu i s nižším rozpočtem. Tyto kamery se ideálně hodí pro videodohled v maloobchodních prodejnách, bankách a zdravotnictví.“

Díky integrované montážní krabici lze tyto „bullet“ kamery snadno instalovat a následně s nimi manipulovat – navíc nabízejí flexibilní možnosti řešení montáže: na stěnu, strop, na sloupek nebo roh. Kamery poskytují obraz s vysokou úrovní detailů a kompletně tak mohou pokrýt obchody, kanceláře, dvorany, knihovny a haly díky širokému zornému poli a vysokému rozlišení. V nouzových situacích, například při požáru, bude videodohled pokračovat i v případě spuštění sprinklerového hasicího systému, protože tělo kamer je vodotěsné.

Při instalaci u vchodů a východů zajistí přisvícení infračerveným paprskem vysokou kvalitu videodohledu i ve tmě. Formát obrazu Axis Corridor plně využívá poměru stran obrazu 16:9 pro účelné monitorování chodeb a uliček v obchodech, protože video stream je orientován na výšku.

Řadu AXIS M20 tvoří dvě kamery. Model AXIS M2025-LE má rozlišení až HDTV 1080p a horizontální zorný úhel až 115°. Druhá kamera AXIS M2026-LE nabízí rozlišení až Quad HD 1440p (WQHD) a její horizontální zorné pole má záběr v úhlu až 130°. Oba modely jsou vybaveny širokým dynamickým rozsahem kontrastu Wide Dynamic Range, který umožňuje zvládat záběry se složitými světelnými podmínkami, a technologií Axis Zipstream pro redukci nároků na úložné kapacity obrazových dat.

Díky technologii napájení přes datovou síť Power over Ethernet (PoE) stačí instalovat pouze jeden síťový kabel, který zajistí přenos dat i napájení současně, čímž se zkrátí čas potřebný pro instalaci i náklady.

Kamery řady AXIS M20 zvládnou odolat i drsným klimatickým podmínkám a jsou chráněny před vniknutím prachu, písku, slané vody i před tvorbou námrazy díky třídám ochranného krytí IP66-, IK08- a NEMA 4X.

Kamery řady AXIS M20 mají podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner (ADP) Program, jakož i řešení AXIS Camera Station. Aplikace třetích stran pro analýzu obrazu je možné pro kamery instalovat pomocí platformy AXIS Camera Application Platform a podpora řešení ONVIF umožňuje snadnou integraci kamer do stávajících video dohledových systémů.

Kamery AXIS M2025-LE a AXIS M2026-LE by podle plánu měly být k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 4. čtvrtletí 2016 za doporučené maloobchodní ceny 8290 Kč a 9990 Kč v daném pořadí modelů.

Videoklipy jsou k dispozici zde: //www.axis.com/r/video-M20-series

Axis představuje malé a cenově výhodné IP kamery ve stylu „bullet“


 

 

Tagy článku