Synology® ohlašuje DSM 6.1 a několik dalších balíčků pro beta testování

Synology® ohlašuje DSM 6.1 a několik dalších balíčků pro beta testování
03 / 11 / 2016, 04:30

Synology® Inc. dnes ohlásilo uvedení beta verze 6.1 operačního systému DiskStation Manager (DSM) a několika dalších balíčků. Jako již tradičně zveme Synology komunitu vyzkoušet poslední verzi softwaru a k účasti na vývojovém procesu.

“Synology se dále vyvíjí s cílem lepšího uspokojení potřeb profesionálů i firem nejen v oblasti úložišť, ale mnohem dále. Dnešní uvedení ukazuje, že Synology může sloužit jako ideální all-in-one server a stát se ústředním bodem vaší IT struktury.“ řekl James Chen, CEO Synology Inc.  

Vytříbené a výkonné nástroje pro IT administrátory

  • DiskStation Manager 6.1 beta: Poslední vylepšení operačního systému Synology NAS přináší nastavitelné nástroje pro monitorování zdraví systému, automatickou obnovu souborů pro posílení integrity dat, vylepšenou podporu pro službu Time Machine a flexibilní nastavení možností pro upgrady systému, jež zjednoduší život administrátorům.
  • Active Directory Server (již brzy): Tato aplikace dovoluje vybraným modelům od Synology fungovat jako doménový řadič, který spravuje uživatele, skupiny a zařízení v kancelářských prostředích.

Zbrusu nové beta aplikace pro sdílení, organizaci a snadné nalezení vašich dat

  • Synology Universal Search: Výkonný vyhledávací nástroj, který pomáhá uživatelům nalézt cokoliv na jejich Synology NASu - od důležitých dokumentů a multimediálních souborů až po aplikace a tipy z nápovědy.
  • USB Copy: Pro všechny, kteří často ukládají data na USB disk je určen přepracovaný balíček USB Copy. Jedná se o šikovný nástroj pro zálohu z či na USB úložiště. Nastavitelná pravidla dovolují uživatelům specifikovat jaké složky budou kopírovány.
  • Presto: díky využití nové technologie SITA (Synology Internet Transfer Accelerator), je nástroj Presto schopen výrazně zrychlit přenos dat na velké vzdálenosti mezi klientským PC a Synology NAS serverem

Vylepšená ochrana dat i lepší dostupnost služeb

  • Snapshot Replication: Pro ochranu firemních dokumentů, virtualizovaných systémů či jiných klíčových souborů a jejich dostupnost v případě havárie, jsou do balíčku Snapshot Replication uvedeny správcovské funcke pro monitoring a zastavení aktuálních úkolů či možnost ukládání snapshotů na lokální svazek pro větší flexibilitu.
  • Hyper Backup: Poslední verze Hyper Backup dále posiluje bezpečnost díky pokročilé kontrole integrity, sníženým nárokům na kapacitu verzování díky vylepšené deduplikaci a nastavitelným pravidlům pro práci se staršími verzemi záloh.
  • Synology High Availability: Při nasazení clusteru vysoké dostupnosti je nově možné provozovat S.M.A.R.T. testy, ale také zapnout funkci SSD TRIM na obou serverech a zařadit do clusteru tzv. quorum server, který snižuje pravděpodobnost výskytu situace typu split-brain.
  • Virtual DSM Manager: Toto vydání beta verze přináší změny i ve Virtual DSM - kromě živé migrace virtualizovaných DSM mezi dvěma NAS servery bez přerušení dostupnosti pro uživatele, je teď také díky btrfs možné provádět snapshoty celých virtuálních DSM. Jejich klonování a obnova je pak otázkou vteřin.
  • VPN Plus (pro RT1900ac): Pro firmy s mnoha kancelářemi či zaměstnanci pracujícími na cestách je klíčové zajištění bezpečného připojení do firemní sítě. VPN plus řeší tento problém přeměnou vašeho routeru na výkonný VPN server s bezproblémovou SSL VPN službou, která vašim uživatelům zprostředkuje přístup do na interní servery, bez zbytečného stresu.

Dostupnost

DSM 6.1 beta jsou nyní k dispozici ke stažení. Pro další informace ohledně kompatibility a instalace, prosím navštivte: //www.synology.com/beta

Tagy článku