Komu slouží omezení legálních zbraní?

Komu slouží omezení legálních zbraní?
04 / 11 / 2016, 06:30

KOMENTÁŘ

Před dvěma dny byl zatčen ředitel státní zkušebny zbraní Jean-Luc Stassen, muž, který jako expert Evropské komise několikrát v Evropském parlamentu prosazoval co nejpřísnější omezení civilních zbraní.

Evropská unie se bojí vlastních občanů, tak je odzbrojila

Tento pán, mimo jiné, požadoval omezení kapacity zásobníků nebo registrace znehodnocených zbraní. Jedná se tedy o muže, jehož slovo má v Bruselu velký vliv, a jehož názory můžou významně ovlivnit legislativu ohledně držení zbraní. A právě tento muž byl zatčen pro podezření s manipulaci s daty a z podvodu. Měl dohlížet na znehodnocování zbraní, místo toho si odkládal zajímavé kousky a následně je prodával na černém trhu.

Otázkou by mohlo být, kolik takových „expertů“ v Bruselu je, a co je jejich hlavním cílem. Pod záminkou likvidace a omezení legálních zbraní si mohou připravovat půdu pro budoucí velmi výhodné obchody.

Mnohé by to vysvětlovalo, protože oficiálním odůvodněním nemůže věřit nikdo, kdo disponuje aspoň průměrnou inteligencí. Každému je jasné, že kdyby se soudruhům v Bruselu jejich šílené nápady podařilo prosadit, tak nejenže raketově stoupne cena černých zbraní, ale každá takováto zkušebna, která má licenci na znehodnocování zbraní, bude mít o práci postaráno na dlouhou dobu.

V tom obrovském množství zbraní se jistě najde mnoho jedinců, kteří si rádi připlatí za znehodnocení zbraně „naoko“ a přitom jim zůstane plně funkční zbraň. A to už může být opravdu zajímavý a lukrativní obchod.

Už jsem měl mnohokrát možnost se poučit v tom, že politikům všeho druhu jde především o jejich vlastní zájmy, a zájmy celku jsou na seznamu jejich priorit kdesi vzadu, tedy pokud vůbec. Sice mi není příliš jasné, k čemu mohou být úředníkům v Bruselu rovné okurky (i když přiznávám, že jednu teorii bych měl…), tak pokud jde o zbraně, tak zatčení onoho podvodníka mnohé vysvětluje.

Bylo by fajn, kdyby zatkli i ty ostatní, kteří podobné nesmysly vymýšlejí, a byl by pokoj. Kdyby se to povedlo, tak bych jim snad i ty rovné okurky dopřál.

Autor: Lumír Němec, Thor Tactical

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace