Muslimové mají smůlu. Tvrzení "Islám je totalitní ideologie jako nacismus" je v pořádku

Muslimové mají smůlu. Tvrzení &quote;Islám je totalitní ideologie jako nacismus&quote; je v pořádku
04 / 11 / 2016, 10:00

Přirovnat islám k nacismu a fašismu bylo v mezích svobody projevu. K takovému závěru došla policie, když prověřovala výroky Kláry Samkové na semináři v Poslanecké sněmovně, a případ odložila.

A podnět na Samkovou odložila také Česká advokátní komora. Její tajemník však s tímto závěrem nesouhlasí a žádá o další důkazy. Věc tak bude kontrolní rada posuzovat znovu.

"Policejní orgán věc po shromáždění všech podkladů odložil. Státní zástupkyně, která případ dozorovala, rozhodnutí policie přezkoumala a akceptovala," uvedl na dotaz Zpravodajského webu Českého rozhlasu Jan Lelek, státní zástupce z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1. 

"Islám je totalitní ideologie jako nacismus" řekla právnička Samková a turecký velvyslanec uraženě odešel

Policie prověřovala výroky Kláry Samkové z května letošního roku. Advokátka tehdy na semináři s názvem Máme se bát islámu?, který se konal v Poslanecké sněmovně, přirovnala islám k nacismu, fašismu a komunismu. Z debaty na protest odešli někteří z přítomných poslanců i zástupců ambasád včetně tureckého velvyslance. 

Bude Turecko požadovat trestní stíhání Kláry Samkové?

Sama Samková je s výsledkem spokojená. "Na druhou stranu nemohu přehlédnout, že i to rozhodnutí se opíralo v podstatě o nedokonalost samotného podání a vůbec nerozebíralo můj projev. Byl to tedy formalistickým způsobem zakončený proces," řekla pro Zpravodajský web Českého rozhlasu. 

Prohlášení na půdě Poslanecké sněmovny ale není to jediné, proč se o Samkovou policie zajímala. Prověřovala také její vystoupení před tureckým velvyslanectvím v Praze. O pár měsíců později se tam odehrála demonstrace, kde zhruba padesát lidí bránilo Samkovou před kritikou tureckého velvyslance Ahmeta Necati Bigaliho právě kvůli výrokům v dolní komoře. 

"Proklínám vás, proklínám vás, proklínám vás. Umřete dřív, než zplodíte syny, a umřete beze cti. Budete-li zasahovat do našich věcí, pošleme na vás své syny!" hrozila tehdy Samková. 

TAG: KLÁRA SAMKOVÁ

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace