Exministr Vondra v ČT: „Prahu ovládají homosexuálové. Vítězství Trumpa je vzpoura“

Exministr Vondra v ČT: „Prahu ovládají homosexuálové. Vítězství Trumpa je vzpoura“
Autor fotografie: Screenshot
12 / 11 / 2016, 07:30

Bývalý ministr obrany Alexandr Vondra si ve středu pustil v pořadu České televize Události, komentáře takzvaně pusu na špacír a svým prohlášením vyvedl z tempa i moderátora Lukáše Dolanského.

Hostem dílu věnovaném zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států amerických byli bývalí velvyslanci v USA Alexandr Vondra, Michael Žantovský a Petr Kolář.

Všichni tři  se při hledání důvodů Trumpova vítězství v podstatě shodli na tom, že se jedná o změnu, že role tradičních demokracií skončila a je nutná sebereflexe. Ani jeden z hostů pak nezastíral, že si přál vítězství Hillary Clintonové.

Nejhlouběji šel ve svých analýzách Vondra, který charakterizoval Trumpův triumf jako vítězství vzpoury, odmítnutí politické korektnosti a multikulturního inženýrství. „ Je to vzpoura proti establishmentu a tzv. elitám. Jsou to elity, které nás nevedou….je to vzpoura a přijde to i sem,“  uvedl Vondra. 

Redaktor Dolanský se po několika minutách k Vondrově prohlášení vrátil a žádal po něm dovysvětlení. „ Co jste tím myslel, když jste říkal, že se to dostane až sem?“

„Učím tu studenty z elitních univerzit, ale svou práci si, pokud to jde, vozím na venkov do horní dolní.  Ty velkoměsta tady začínají ovládat vegetariáni, nekuřáci, transvestiti, cyklisti, homosexuálové a já prostě potřebuju občas utýct na ten venkov, kde jsou ještě normální chlapi a ženský. Je to s nadsázkou…zkratkovitě, ale o tom je ta vzpoura,“ 

Vondrův monolog začíná v čase 51:30 ceskatelevize.cz

Alexandr Vondra dnes působí na institutu CEVRO, kde přednáší. Jako bývalý ministr byl kritizován v souvislosti s předsednictvím EU a pořízením ozvučení od firmy Promopro. Podle Wikileaks je Vondra nejoddanějším zastáncem USA v České republice.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.