Alkohol na pracovišti? Kontrola i prevence

Alkohol na pracovišti? Kontrola i prevence
Autor fotografie: SpyShop24.cz |Popisek: AlcoFind PRO X-5 plus
14 / 11 / 2016, 13:45

SpyShop24.cz uvádí na český trh jeden z nejlepších alkohol testerů s elektrochemickým senzorem AlcoFind PRO X-5 plus

Praha 14. 11. 2016 – Bezpečnost práce musí být ze zákona dodržována a samozřejmě kontrolována. Jedním z prostředků, jak odhalit alkohol na pracovišti, je kvalitní a výkonný alkohol tester. Pravidelná kontrola při využití alkohol testerů pak působí i preventivně.

Model AlcoFind PRO X-5 plus je profesionální alkohol tester určený jak k soukromému použití, tak pro firmy, nemocnice, protialkoholní léčebny nebo pro použití na akcích, kde se vyžaduje kontrola alkoholu.

SpyShop24.cz

Konstrukce alkohol testeru je založena na moderním elektrochemickém snímači PRO X, který umožňuje provádět testy v širokém rozsahu od 0 do 5 ‰ s přesností 0,01 ‰. Díky použití technicky vyspělého senzoru je eliminován vliv jiných faktorů, které zkreslují výsledek testu (např. cigaretový kouř). Oproti levným přístrojům stačí alkohol tester kalibrovat pouze jednou ročně nebo po každých 500 měřeních, což snižuje provozní náklady přístroje. Správné výsledky testu, které odpovídají skutečnému obsahu alkoholu ve vydechovaném vzduchu, zaručují uživateli jistotu v každé situaci.

„Alkohol tester PRO X-5 plus je ideální řešení pro každého, kdo hledá spolehlivý přístroj, který nabízí citlivé měření a správné výsledky nezávisle na vnějších faktorech. Je doporučen soukromým osobám i veřejným institucím,“ říká Přemysl Lezianka, manažer SpyShop24.cz pro Českou republiku.

Alkohol testery dodávané na český trh internetovým obchodem SpyShop24.cz jsou před odesláním zkontrolovány a zkalibrovány tak, aby byly připraveny ihned k použití. Laboratoř SpyShop24.cz je vybavena vysoce kvalitním zařízením firmy Guth Laboratories ke kalibraci alkohol testerů a plným sortimentem náhradních dílů pro veškeré opravy jak záruční, tak pozáruční.

Na elektroniku alkohol testu se vztahuje 5 let záruka a na senzor 12 měsíční záruka. Podmínkou záruky senzoru je provedení kalibrace ve shodě s návodem: maximálně po 500 měřeních. Pro přesné měření doporučujeme alkohol tester zkalibrovat po 12 měsících. Z důvodu zajištění vyšší přesnosti a životnosti senzoru je třeba každý alkohol tester pravidelně čistit a především kalibrovat.

Cena a dostupnost:

Alkotester AlcoFind PRO X-5 plus je dodávána na český trh prostřednictvím internetového obchodu Spyshop24.cz za 2 600 Kč včetně DPH. Je na něj poskytována 5letá záruka.

Technické specifikace a parametry

Počítadlo testů
Umožňuje uživateli kontrolovat počet provedených testů a také počet zbývajících měření do příští kalibrace (doporučuje se minimálně po 500 měřeních nebo jednou ročně). Díky této možnosti máte jistotu, že alkohol tester funguje správně.

Upozornění na kalibraci
Alkohol tester upozorní uživatele na nutnost provést kalibraci, která nejen podporuje správnou funkci přístroje, ale je také podmínkou pro uplatnění záruky.

Automatická diagnostika senzoru
Elektrochemický senzor automaticky kontroluje, zda v systému nezůstaly nečistoty po předchozích testech (např. alkoholové výpary) a v případě jejich přítomnosti provede automatické čištění. Alkohol tester je pak připraven na další, spolehlivý test.

Precizní měření
Díky technicky vyspělým podstestavám lze provádět spolehlivé testy s přesností 0,01 ‰ v rozsahu do 5 ‰. Elektrochemický senzor je během měření odolný proti vlivu jiných faktorů.

Zvuková signalizace
Zvuková signalizace zjednodušuje provedení testů. Přístroj informuje zvukem o tom, že je připraven provést další měření a také o konci odběru vydechovaného vzduchu.

ULOŽENÍ 10 VÝSLEDKŮ
Alkohol tester ukládá 10 předchozích výsledků měření, což umožňuje kontrolovat množství alkoholu v čase.

Rozsah měření 0,00 ‰ – 5,00 ‰ • Přesnost +/- 0,01 ‰  •  Elektrochemický sensor (generace PRO-X5) • Čas přípravy k měření 12 s • Čas měření cca 5-10 s • Napájení 2 × baterie AAA • Výdrž do 500 měření • Požadovaná kalibrace maximálně po 500 testech, nejméně jednou za 12 měsíců • Displej LCD s podsvětlením, 4ciferný • Pracovní teplota        5 °C – 40 °C • Rozměry 47 × 108 × 17 mm • Hmotnost 85 g

SpyShop24.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.