Jsem terorista

Jsem terorista
Autor fotografie: Lumír Němec
17 / 11 / 2016, 17:30

KOMENTÁŘ

Turecká policie obvinila dva Čechy, které zadržela v minulých dnech na svém území, z příslušnosti k teroristické organizaci. Řekla ve čtvrtek mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Česká strana má podle ní informace o zadrženém muži a ženě od 13. listopadu, kdy se údajně pokusili přejít z Turecka do Iráku a při hraniční kontrole se u nich našly materiály, které zmiňují teroristickou organizaci v Turecku.

Stručná zpráva, která dnes proběhla médii a dříve nebo později ustoupí do pozadí. Reakce na toto sdělení budou rozdílné. Někdo je polituje, jiný si řekne „dobře jim tak“ a ministra Zaorálka společně s „Bohoušem“ to nejspíš rozčílí, protože to bude mít vliv na naše přátelské vztahy s Tureckem a s tureckým diktátorem Erdoganem.

Zadržení českých občanů přitom jasně ukazuje, jak Ergodanovi po neúspěšném „puči“ ještě narostla křídla. Genocida Kurdů v Turecku pokračuje dál. Bez obav útočí na pozice YPG v Sýrii, dále podporuje logisticky Islámský stát a tvrdě potlačuje jakýkoliv politický odpor na území Turecka a to vše s tichým souhlasem USA a EU. Je jasné, že s jídlem roste chuť a protože celý zbytek světa mu není schopen přistřihnout drápek, tak zkouší kam, až se může dostat. Zatýkání cizích občanů na území Turecka je dalším logickým krokem jeho politiky.

Jeden by si myslel, že teroristé jsou bojovníci ISIS a jejich komplici, bohužel opak je pravdou. Teroristé jsou Kurdové a každý kdo jim chce pomoci. Toto je přesně případ i dvou Čechů, které Turci zadrželi 13.11. 2016. Oba tito mladí lidé se netajili svou podporou Kurdů a snažili se jim pomoci. Rozhodně nesháněli zbraně nebo jinou vojenskou výstroj, ale humanitární a zdravotní pomoc.  Jaké asi měli předměty podporující a prokazující terorismus? Zdravotnický materiál nebo krabice se Sunarem.

Oba dva byli v Syrském Kurdistánu již několikrát. O tom, jak moc se zapojili do bojů se mnoho neví, ale jestli se zapojili, tak bojovali proti lidským zrůdám z ISIS, tedy těm lidem, jejichž největším přáním je ovládnout celý svět, zničit naši kulturu, ovládnout naše zvyky. Vzít nám náš způsob života a vnutit nám jejich způsob života. K dosažení tohoto cíle se nezdráhají použít jakýchkoliv prostředků, včetně vraždění malých dětí ve jménu jejich nejvyššího šéfa Alláha.

Já sám jsem v Sýrii působil na podzim minulého roku. Do přímých bojů jsem se nezapojil, ne že bych nechtěl, ale Kurdové mě nepustili. Řekli mi, že je pro ně mnohem důležitější, abych cvičil jejich bojovníky a předával zkušenosti. Takže jsem do boje proti ISIS zapojil tímto způsobem, působil jsem na základně jejich protiteroristické jednotky a cvičil speciální protiteroristickou jednotku HAT. Takže v turecké logice jsem cvičil teroristy v boji proti teroristům. Po svém návratu do vlasti jsem se podílel na otevření kanceláře YPG v Čechách, takže v turecké logice jsem opět teroristům pomáhal otevřít teroristickou kancelář v Evropě. O otevření kanceláře YPG se zajímala i Česká televize a vznikla z toho reportáž, tedy reportáž o usazení teroristů v České republice a aby toho nebylo málo, tak skupina tří kurdských „teroristů“ vystoupila v Poslanecké sněmovně.

Takže podtrženo a sečteno terorista jsem já, ČT je teroristická organizace a Poslanecká sněmovna je plná podporovatelů teroristů. Jediný, kdo se zachoval „správně“ byl pan ministr Zaorálek, který po oficiálním otevření kanceláře YPG v Praze, ihned vydal prohlášení, že České ministerstvo zahraničí se distancuje od podpory YPG. (Takže Zaorálkovo prohlášení k Dalajlámovi mě nepřekvapilo).

Pro Erdogana je evidentně terorista každý, kdo má odlišný názor na situaci v Sýrii. Zatím se soustřeďuje na zatýkání a likvidaci těchto „teroristů“ na území Turecka, Sýrie a Iráku, ale jak už jsem se zmínil s jídlem roste chuť. Pokud tedy tomuto samozvanému diktátorovi nedáme jasně najevo, že tudy cesta nevede a nedonutíme „tureckého Kima“ k propuštění dvou zadržených Čechů, tak nepochybně půjde dál a bude se snažit „bojovat“ proti terorismu i mimo oblast blízkého východu. Pak už bude pouze otázkou času kdy u mých dveří zaklepou tajemní muži se zatykačem v jazyce, kterému nerozumím a s tichým souhlasem zdejších mocenských složek mě budou transportovat do tureckého lágru. 

Lumír Němec

Autor: Lumír Němec

Tagy článku