Kdo je skutečný nepřítel Turků

Kdo je skutečný nepřítel Turků
22 / 11 / 2016, 05:30

KOMENTÁŘ

Turecký list Daily Sabah kritizuje české ministerstvo zahraničí, autorka článku Merve Aydoganová si postěžovala, že mluvčí českého ministerstva zahraničí neposkytla dostatečné informace o postoji české vlády k terorismu a k působení českých bojovníků v zahraničí. Černínský palác na dotaz ČTK článek nekomentoval.

Dva Češi zatčeni na turecko-syrských hranicích. Po boku Kurdů bojovali proti IS

Drzost Turků evidentně nezná mezí a nezastaví se před ničím, zcela zjevně jim nestačí zadržení dvou mladých Čechů, ale snaží se Českou vládu dotlačit k tomu, aby Turkům tento jejich čin dodatečně posvětila a jednání dvou zadržovaných lidí Markéty Všelichové a Miroslava Farkase odsoudila.

Dále se autorka článku Aydoganová také otřela o české ministerstvo zahraničních věcí, když zmínila, že jeho turecký protějšek má na svých stránkách podrobné informace o tom, jak bojuje proti terorismu a přispívá do koalice proti Islámskému státu.

Zmiňuje se o boji Turků proti PKK a YPG, jaksi se již zapomíná zmínit o tom, že YPG není uznána jako teroristická organizace, ale naopak jednotky YPG jsou podporovány koaličními spojenci při boji proti ISIS.

Dále se zapomíná zmínit o tom, že Turecko neoficiálně (i když to každý zasvěcený ví) podporuje Islámský stát a místo boje s Islámským státem, stále častěji útočí na pozice Kurdů v Sýrii. Tedy na pozice YPG (psali jsme Turecké útoky proti Kurdům v Sýrii stále pokračují), těch bojovníků, které koalice podporuje, ale Turci označují jako teroristy. Z jednání turecké armády je evidentní, koho považuje za nepřítele.  

Autor: Lumír Němec, Thor Tactical

Tagy článku