Operace v Sýrii odhalují slabiny ruské armády

Operace v Sýrii odhalují slabiny ruské armády
Autor: www.defense.gov|Popisek: Su-27K fighters on a deck of the Russian aircraft carrier Admiral Kuznetsov
29 / 11 / 2016, 11:45

Bojové lodě nasazené v Sýrii na pomoc režimu prezidenta Bašára Asada při své činnosti ukazují na závažné nedostatky ruského námořního letectva.

Systém leteckého katapultu na 25 let staré letadlové lodi Admirál Kuzněcov postrádá sílu, ruské stíhací letouny proto musí startovat s menším nákladem a nižší zásobou paliva, tvrdí představitelé Severoatlantické aliance. Moskvě se dále nedostává zkušených pilotů, schopných vzlétnout a přistát na letadlové lodi. Zdroj: natoaktual.czwsj.com

Video: Letadla z ruské letadlovky Admiral Kuzněcov vzlétají k útoku na ISIS

„Z uplynulých let ruské námořnictvo nemá nedostatek operačních zkušeností,“ uvedl autor Průvodce Námořního institutu pro bojové flotily světa Eric Wertheim. Rusko nyní hraje na dvě strany, míní představitelé Západu – ústy ruského prezidenta Vladimira Putina hovoří o otevřenosti k sbližování a diskusi, skrze armádu se však pojišťuje pro případ, že administrativa nového prezidenta Spojených států nezmění pozici USA k Rusku.

Rusko posílá k břehům Sýrie své největší hladinové lodě

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace