Dnes v noci odletěli do Iráku příslušníci Polního chirurgického týmu

Dnes v noci odletěli do Iráku příslušníci Polního chirurgického týmu
05 / 12 / 2016, 12:30

V pondělí 5. prosince 2016, krátce po půlnoci, odletěli z letiště Praha-Ruzyně do Iráku příslušníci Polního chirurgického týmu AČR. Krátce před odletem se s nimi přišel na letiště rozloučit náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

Dnes v noci odletěli do Iráku příslušníci Polního chirurgického týmu

„Před pár hodinami jsem se vrátil z Afghánistánu, kde jsem měl možnost seznámit se s prací vašich kolegů v mezinárodní nemocnici na letišti v Kábulu a nyní jsme zde, abych popřál mnoho štěstí vám do nové mise v Iráku,“ řekl na úvod neformálního setkání odlétajícím příslušníkům Polního chirurgického týmu generál Josef Bečvář a dodal: „Čeští vojenští lékaři a zdravotníci se těší mezi našimi koaličními partnery plným právem vysoké důvěře a uznání. Za uplynulé roky jste v operacích zachránili nespočet lidských životů a pomohli mnoha zraněným. Jste skvěle vycvičení a připravení profesionálové a jsem přesvědčen, že také v Iráku v rámci americké polní nemocnice, jíž se stanete součástí, své úkoly zvládnete.“

Na místě se pak s lékaři rozloučil také ředitel Sekce podpory Ministerstva obrany generálmajor Jaromír Zůna, zástupce náčelníka Generálního štábu – ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Petr Mikulenka a společnou modlitbou lékaře je vyprovodil i hlavní kaplan AČR plukovník Jaroslav Knichal.

 Hlavním úkolem Polního chirurgického týmu bude zdravotnická podpora a péče o příslušníky koaličních a iráckých ozbrojených sil. Jednotka je sestavena převážně z příslušníků Agentury vojenského zdravotnictví, které doplnili vojáci také z Ústřední vojenské nemocnice Praha a dalších útvarů. Odborné jádro týmu tvoří dvojice chirurgů, jeden anesteziolog, střední zdravotnický personál a další specialisté.

Návrh na vyslání Polního chirurgického týmu do Irácké republiky projednala vláda ČR usnesením č. 877 ze dne 5. října 2016. S vysláním jednotky vyslovily souhlas usnesením č. 557 ze dne 19. října 2016 Senát Parlamentu ČR a usnesením č. 1393 ze dne 20. října 2016 Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR. 

Autor: Generální štáb AČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace