HP Secure MPS přináší nové služby na ochranu síťových tiskáren před kyberútoky

HP Secure MPS přináší nové služby na ochranu síťových tiskáren před kyberútoky
Popisek: Ilustrační foto
07 / 12 / 2016, 04:15

HP Inc. mění bezpečnostní praktiky v oblasti Managed Print Services pro nejbezpečnější tisk na světě

Praha, 6. prosince 2016 — HP Inc., globální leader v oblasti tiskáren, oznámil, že upravil podobu svých HP Managed Print Services (MPS), aby tak pomohl chránit podnikové tiskárny před kyberútoky díky nejbezpečnějšímu tisku na světě1.

Novinky v HP Secure MPS zahrnují pokročilé odborné bezpečnostní služby, softwarová řešení a rozšířené dodavatelské možnosti pro tisková zařízení zákazníků od různých poskytovatelů. HP kromě toho oznámilo, že bude s ohledem na bezpečnost speciálně přednastavovat i tiskárny HP. Pro více informací navštivte www.hp.com/go/SecureMPS.

“V době slábnoucích firewallů a vzrůstající sofistikace a množství kyberútoků už síťové tiskárny nelze dále přehlížet,” řekl Ed Wingate VP & GM, JetAdvantage Solutions z HP, Inc. “Právě proto jsme v HP vytvořili nová měřítka v oblasti managed print services a snažíme se zavádět ty nejlepší bezpečnostní postupy do všeho, co děláme, aby naši zákazníci mohli i dál úspěšně čelit vzrůstajícím bezpečnostním výzvám.”

Nejlepší bezpečnostní služby na trhu sníží zátěž na IT

HP přidalo k HP Secure MPS nové průlomové prvky a profesionální služby, aby firmy mohly využít externího poskytovatele, zlepšit díky tomu svůj profil zabezpečení a zároveň šetřit drahocenné IT zdroje. Nové služby a možnosti zahrnují:

  • Služba implementace bezpečnějšího tisku— HP poskytne své vlastní specializované bezpečnostní techniky, kteří zavedou nové kroky k větší bezpečnosti tiskáren.
  • Poradenství v oblasti udržování bezpečného tisku— Renomovaní bezpečnostní poradci z HP budou pravidelně a neustále udržovat bezpečnostní kvalifikaci zákazníka, aktualizovat rizikové profily a pomáhat vyhodnocovat bezpečnostní plány a poskytovat další ad hoc podporu pro auditní šetření.
  • Správa a dodržování zabezpečení tiskáren— HP pomůže dodžovat určená měřítka prostřednictvím nové vzdálené správy bezpečnostních nastavení a také monitorovat veškeré tiskárny s důrazem na potenciální potíže a podávat zprávy o bezpečnostním statusu tiskáren s ohledem na prokazování o splnění povinnosti.
  • Rozšířené školení—HP investovalo do zvýšení úrovně odborné bezpečnostní kvalifikace svých MPS zaměstnanců a technických týmů s průmyslovými certifikáty jako CompTIA.
  • Vylepšený reporting & vyhodnocování—HP zavádí prvky zabezpečení také do sledování a reportingu MPS, aby tak zajistilo lepší viditelnost statusu tiskáren a možnost přehodnocování bezpečnostních doporučení.
  • Nové nástroje a služby vzdálené správy— Nové softwarové nástroje HP MPS automatizují některé bezpečnostní postupy jako aktualizace firmwaru nebo správu hesel, aby zákazníci mohli tyto únavné a rutinní bezpečnostní kroky využívat také jako součást kontraktu MPS.

“Organizace musí samy aktivně udělat některé kroky, aby zareagovaly na obavy a rizika spojená s tiskem a prací s dokumenty, a  poskytovatele svých managed print service (MPS), jako HP, by měly v této své snaze vnímat jako důležitého partnera.,” řekl Robert Palmer, ředitel výzkumu v týmu IDC pro Imaging, Printing and Document Solutions.2

Tiskárny budou nyní přednastaveny s ohledem na bezpečnost

HP posouvá laťku v oblasti podnikových tiskáren také tím, že začalo dodávat tiskárny s uzavřenými rozhraními, které jsou méně bezpečné. Zákazníci tak musí tyto porty a protokoly otevřít, pokud je jejich použití při nasazování nových tiskáren do jejich sítí potřeba. 

  • Nový přístup k nastavení zařízení— HP začalo uzavírat starší a méně udržovaná rozhraní včetně portů, protokolů a šifrovaných sobourů, které NIST považuje za málo bezpečné, včetně FTP a Telnetu. S listopadovou aktualizací firmware FutureSmart se zlepšily možnosti nastavení administrátorských hesel a šifrování jak pro nové, tak i již používané tiskárny HP Enterprise a MFP.
  • Partnerství se softwarovou komunitou—HP aktivně spolupracuje s vývojáři softwaru, aby upravilo své aplikace a využilo nová, silnější rozhraní. V blízké budoucnosti tak bude moci přestat používat i další přídavná rozhraní.

 

Další zlepšení se zaměřením na bezpečnost dat, zařízení a dokumentů

Sada řešení HP JetAdvantage byla navržena pro zefektivnění důležitých obchodních procesů a úkolů firemních zákazníků. Pomáhají snižovat zátěž i náklady spojené s IT, zvyšovat produktivitu zaměstnanců a umožňují uživatelům bezpečný tisk. Nejnovější bezpečnostní vylepšení zahrnují:

  • HP Access Control—Služba HP Access Control nabízí nové prvky autentizace, autorizace a bezpečného “pull” tisku, nyní s vylepšeným rozsahem funkcí a podporou pro SNMPv3, novou čtečkou karet kompatibilní s HIP2, která rozšiřuje kompatibilitu na více typů karet, a možnost jednoduchého přihlášení a odhlášení k tiskárně pomocí bezkontaktní karty.
  • HP Capture and Route—HP Capture and Route usnadňuje kontrolu a sledování naskenovaných dokumentů a jejich distribuci zmáčknutím jediného tlačítka. Nové prvky zahrnují podporu LDAP přes SSL, šifrování uložených dat pro naskenované dokumenty umístěné na Capture and Route serveru a službu MyMessages, která umožňuje tisk zpráv a faxů uživatelů, aniž by museli odcházet od tiskárny.

O společnosti HP Inc.

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia tiskáren, počítačů, mobilních zařízení, řešení a služeb vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na //www.hp.com.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.