Celní správa archivuje 47 milionů e-mailů v 6 200 poštovních schránkách s řešením GFI Archiver 12

Celní správa archivuje 47 milionů e-mailů  v 6 200 poštovních schránkách s řešením GFI Archiver 12
Autor: GFI
08 / 12 / 2016, 04:45

Největší nasazení GFI Archiver v České republice významně zefektivňuje práci s archivními e-maily a pomáhá plnit požadavky na kybernetickou bezpečnost.

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, oznámila, že Celní správa České republiky využívá GFI Archiver ke správě 47 milionů archivovaných e-mailů a více než 6 200 poštovních schránek a k efektivnějšímu archivování elektronické pošty. Řešení, které umožňuje významně redukovat požadavky na poštovní server, spravovat a redukovat závislost na PST souborech, a splňovat narůstající objem regulatorních požadavků, představuje největší implementaci tohoto produktu v České republice.

Celé archivační řešení (1 SQL Server + 1 GFI Archiver Server) bylo virtualizováno tak, aby bylo možno jej snadno přenášet mezi primárním a záložním datovým centrem. V současnosti je používána verze GFI Archiver 12. Kvůli poměrně komplikovanému způsobu přidělování práv k archivním mailboxům byly vytvořeny speciální skripty, které reflektují při přidělování práv strukturu a členství ve skupinách v Active Directory.

Z pohledu uživatelů se zefektivnilo vyhledávání v archivu, umožnila se lepší práce v prostředí MS Outlook, neboť je možno mazat vyřízené poštovní zásilky z poštovního klienta, přičemž uživatel může kdykoliv tuto smazanou komunikaci vyhledat v aplikaci GFI Archiver. Důležitým přínosem je možnost se přihlásit k GFI Archiveru de facto odkudkoliv (při zachování bezpečnostních opatření) bez nutnosti instalace softwaru na daném koncovém zařízení. Aktuálně je připojeno online 60 měsíčních archivních databází, což reprezentuje archiv posledních 5 let, cca 47 milionů emailů a 15 TB prostoru pro archivní databáze, přičemž každý měsíc vzniká minimálně 200 GB nových dat. Starší data jsou archivována na magnetických páscích.

Díky virtualizaci a přesunu dat na novější a výkonnější úložiště je možno uvažovat o nasazení dalších funkcionalit, jako např. MailInsights včetně znázornění komunikačních toků, reakční doby na příchozí e-maily či využívaní webmailů uživateli. Kvůli zákonu o kybernetické bezpečnosti bude také třeba hlídat neoprávněný přístup k archivovaným datům, předpokládá se proto otestování a nasazení funkce Auditing pro auditování operací prováděných s GFI Archiver.

„Díky zavedení centrální archivace se nám daří udržet uživatelské poštovní schránky na rozumné hranici z pohledu objemu dat, což je u organizace s celorepublikovou působností dosti podstatné,“ řekl Petr Kněžourek, správce ICT z Celní správy ČR. „Díky nejnovější verzi GFI Archiver dokážeme efektivně spravovat velké množství uživatelských schránek včetně např. jejich automatického čištění.“  

GFI Archiver je řešení pro centralizovanou archivaci souborů a e-mailů. V nejnovější verzi 12 přináší podporu pro nejnovější platformy společnosti Microsoft včetně Exchange 2016, Outlook 2016 a Windows 10 a vylepšenou vyhledávací funkcionalitu umožňující dosáhnout rychlejších výsledků jak uživatelům, tak administrátorům. Více informací o GFI Archiver 12 na //gfi-software.cz nebo //www.gfi.com/, zkušební verzi lze získat zde.

O Celní správě

Celní správa České republiky je soustavou správních orgánů a ozbrojeným bezpečnostním sborem. Orgány Celní správy ČR jsou Generální ředitelství cel a celní úřady, které jsou správními úřady a organizačními složkami státu. Generální ředitelství cel je podřízeno Ministerstvu financí ČR a celní úřady jsou podřízeny Generálnímu ředitelství cel. Celní správu České republiky tvoří Generální ředitelství cel a 15 celních úřadů s vymezenou územní působností. Celní správa ČR má více než 6 000 zaměstnanců a díky tomu i poměrně čilou komunikaci prostřednictvím elektronické pošty, která podléhá řadě regulačních opatření.

O GFI

Společnost GFI Software vyvíjí špičková IT řešení umožňující podnikům monitorovat, spravovat a chránit své sítě s minimálními potřebami administrace. GFI podporuje komunikační a bezpečnostní platformy u desítek tisíc svých zákazníků s využitím řešení pro zabezpečení sítí, webový monitoring, antispam, patch management, správu zranitelnosti, faxování a archivaci. GFI prodává své produkty prostřednictvím globální sítě tisíců prodejních partnerů. Společnost je držitelem řady ocenění a certifikátů včetně certifikátu Microsoft Gold ISV Partner. Více o GFI Software naleznete na //www.gfi-software.cz nebo  //www.gfi.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace