Macron: Evropa potřebuje vize a koalici dobré vůle

Macron: Evropa potřebuje vize a koalici dobré vůle
Popisek: Emmanuel Macron
10 / 10 / 2017, 17:15

Evropa potřebuje vize a "koalici dobré vůle", která je prosadí, je přesvědčen francouzský prezident Emmanuel Macron. Řekl to dnes v debatě na univerzitě ve Frankfurtu nad Mohanem. V podvečer v tomto německém městě spolu s kancléřkou Angelou Merkelovou zahájí tradiční knižní veletrh.

"Potřebujeme vize a musíme mít vize," uvedl Macron, který koncem září ty své představil v zásadním projevu na pařížské Sorbonně. Bez vizí by se podle něj debata mohla smrsknout pouze na diskuze o různých instrumentech a technikáliích.

Aby je mohla naplnit, potřebuje Evropa již zmíněnou koalici dobré vůle. Skutečnou otázkou podle francouzského prezidenta je, co je současná generace ochotna společně udělat. O svých představách je Macron připraven diskutovat se všemi státy. Poznamenal ale, že ve východní Evropě vidí pokusy Evropu "překopat".

Ve svém zářijovém projevu devětatřicetiletý Macron vyzval k vytvoření vícerychlostní Evropy i prohloubení spolupráce v zahraniční a migrační politice, bezpečnosti či obraně. Země platící společnou měnou euro by měly mít společný rozpočet a společného ministra financí, navrhl také.

Šéfka německé vlády Merkelová, která v zářijových volbách ztratila část vlivu a nyní se snaží sestavit nový kabinet, na Macronovy návrhy reagovala spíše opatrně.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace