12% příslušníků Islámského státu volí sebevražedné mise

12% příslušníků Islámského státu volí sebevražedné mise
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Islámský stát
19 / 04 / 2016, 17:15

12% příslušníků Islámského státu by provedlo sebevražedný atentát, vyplývá z hromadného úniku dat teroristické organizace

Z masivního úniku dat z dokumentů Islámského státu vyplývá, že 12% lidí jeho příslušníků volí cestu sebevražedných atentátů. Únik informací byl mezitím podroben analýze a ukazuje na různé motivace členů IS, jakými chtějí bojovat proti ,,nevěřícím". Současně dává bližší detaily o organizaci stávajících stoupenců a nových rekrutů. Data měl vynést bývalý džihádista Abú Hamed, který byl rozčarovaný z fungování IS.

Minulý měsíc vzbudil rozruch masový únik dat z dokumentů IS. Obsahují citlivé osobní detaily bojovníků této organizace. Například jméno, znalost Koránu, resp. práva šaría, kde a kdy vstoupili do IS, jejich telefonní čísla a dokonce i typ krevní skupiny. Dokument obsahuje zhruba 22 tisíc konkrétních jmén, které unikly ven.

Dokumenty také ukázaly ,,pracovní zařazení" jednotlivých rekrutů IS. Na otázku, jestli chtějí být raději v poli jako voják, či sebevražedný bojovník, odpovědělo pouze 12% příslušníků, že chce spáchat nějakou formu sebevraždného atentátu. Většina si tedy nepřeje zemřít ,,mučednickou smrtí".

Každý, kdo se chtěl stát členem IS, pak podle uniklých dat musel vyplnit dotazník obsahující 23 otázek. Jak se ukázalo, dvě třetiny nových stoupenců byly velmi mladé - jejich věk se pohybuje mezi 20 - 30 lety, nejstaršímu mělo být 70 let. Dokumenty také poodhalily, že se během let 2013 - 2014 snažilo stát bojovníky IS 40 džihádistů, kterým nebylo ani 15 let.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku