13 lidí zemřelo při převržení výletní lodi v Bangkoku

13 lidí zemřelo při převržení výletní lodi v Bangkoku
Autor: Flickr.com|Popisek: Bangkok
18 / 09 / 2016, 17:00

Nejméně 13 lidí zahynulo, když se na řece Čao Praja v neděli thajském Bangkoku převrhla výletní loď přepravující cestující v provincii Ayutthaya.

Kromě 13 mrtvých je zraněných dalších 30 pasažérů s různými zraněními. Zatím blíže neurčené číslo cestujících se stále pohřešuje. Posádku lodi tvořili thajští muslimové, kteří se jeli zúčastnit náboženské ceremonie.

Podle serveru Dailymail bylo na palubě výletní lodě 100 cestujících, když se podle nepotvrzených zpárv po kolizi s dalším neznámým plavidlem loď převrhla.

Dailymail však poukazuje na druhou verzi, podle níž měla loď kapacitu pouze 50 pasažérů, a tak se mohla sama převrhnout. K tomu mohl také dopomoci silný proud vody.

Záchranářské práce stále pokračují i v neděli večer, ale byly přerušeny pro déšť a tmu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace