14 zraněných, včetně policistů, v uprchlickém táboře v německém Caldenu.

14 zraněných, včetně policistů, v uprchlickém táboře v německém Caldenu.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Stanové městečko na letišti v německém Caldenu
28 / 09 / 2015, 12:15

Ve stanovém městečku v Kassel-Caldenu se stovky uprchlíků opakovaně navzájem napadly slzným plynem a holemi.

K incidentům došlo v provizorním uprchlickém táboře ve středním Německu v prostorách starého letiště. V táboře je umístěno asi 1500 uprchlíků z dvaceti zemí. Informaci zveřejnil server welt.de

První střety začaly v neděli v  době výdeje oběda, kdy se nepohodly dvě skupiny různých národností, každá asi o 60 lidech. Policie situaci zvládla a skupiny ode sebe oddělila. Při incidentu bylo zraněno osm lidí.  

Večer se ale boje rozhořely znovu a s ještě větší intenzitou. To už proti sobě zaútočilo na jedné straně asi 300 a na druhé straně kolem 70 uprchlíků. Při útocích muselo zasahovat přes padesát policistů a tři z nich byli zraněni. Nepokoje trvaly několik hodin.

Výbuch násilí v uprchlickém táboře v Lipsku.

Ve stejném táboře došlo k napadení už před dvěma týdny, tehdy se napadli uprchlíci také slzným plynem a asi 60 uprchlíků, včetně dětí, bylo zraněno.  Problémem je, že ve stanovém městečku neexistuje kontrola vstupu jako v ostatních táborech. Sjednaná bezpečnostní agentura se odmítla k incidentu vyjádřit. 

Podívejte se na reportáž z tábora (YouTube, hnaonline) ze srpna letošního roku:

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace