15 kilogramů TNT Range Rover Sentinel nerozhodí

15 kilogramů TNT  Range Rover Sentinel nerozhodí
Autor fotografie: Land Rover|Popisek: Range Rover Sentinel
10 / 09 / 2015, 22:00

Nový Range Rover Sentinel je první luxusní obrněné vozidlo navržené oddělením zvláštních operací Land Rover SVO. Je vyráběn ručně v závodě na Oxford Road. Vůz je postaven tak, aby odolal ručním granátům nebo protipancéřovým střelám.

Sentinel je založen na vozidle Range Rover Autobiography se standardním rozvorem. Tato mobilní pevnost je navržena tak, aby odolala nejrůznějším hrozbám, jako granáty, protipancéřové střely ráže 7,62mm, tento výjimečný vůz nabízí boční ochranu proti výbuchu 15kg trinitrotoluenu (TNT) a obranu proti explozi granátu DM51 pod podlahou a nad střechou.

Jádrem vozu je speciálně vyvinutá šestidílná pancéřovaná buňka pro cestující vyrobená ze super-vysokopevnostní oceli. Standardní sklo bylo nahrazeno několikavrstvým laminátovým pancéřovým tmavým sklem, které řidiči i cestujícím zaručuje vynikající výhled a zároveň poskytuje balistickou ochranu.

Range Rover Sentinel je plně certifikován pro normu VR8 proti balistickým hrozbám od nezávislé organizace QinetiQ®.

John Edwards, výkonný ředitel společnosti Jaguar Land Rover SVO, řekl: "Range Rover Sentinel je jedním z nejpozoruhodnějších Range Roverů, jaký byl kdy postaven. Byl speciálně navržen divizí SVO, aby poskytoval vysokou úroveň ochrany cestujících proti extrémním útokům, při zachování luxusu a kultivovanosti a off road schopností vozů Range Rover."

Sentinel má anti-sabotážní výfuk, samotěsnicí palivové nádrže, pomocné záložní baterie, otvor o průměru 100 mm v okně řidiče pro předání dokumentů zajišťuje bezpečí posádky. Vůz používá speciální pneumatiky s vložkami Run-flat, což umožňuje vozu odjet z místa napadení i v případě prostřelených pneumatik. Pokud dojde k nejhoršímu a hlavní dveře jsou blokovány nehodou nebo útokem, mohou cestující opustit vozidlo přes nouzový Escape systém za zadními sedadly. 

Pohon tohoto "mamuta" zajišťuje přeplňovaný zážehový motor  340PS 3,0 l V6 v kombinaci 8-stupňovou automatickou převodovkou ZF. O zabrždění se starají kotoučové brzdy 380 mm vpředu a 365 mm vzadu.

Mezi volitelné funkce ochrany patří hasicí systémy pod podlahou a pod kapotou, konfigurovatelná siréna, nouzová světla a externí reproduktorový systémpro komunikaci s lidmi mimo vozidlo. 

Range Rover Sentinel je plně homologován pro EU, ve Velké Británii, Evropě, Jižní Americe, Africe a na Středním východě je k dispozici s certifikací VR8.

Objednávat se dá od začátku září za cenu 400.000 € a se zárukou tři roky a 50,000 mil. 

Zdroj: Land Rover

Galerie

Tagy článku