150 000 muslimů se shromáždilo v Jakartě a požadovalo rezignaci křesťanského guvernéra. Prý urazil Korán

150 000 muslimů se shromáždilo v Jakartě a požadovalo rezignaci křesťanského guvernéra. Prý urazil Korán
Autor: Flickr.com|Popisek: Korán
04 / 11 / 2016, 19:45

V pátek demonstrovaly desetitisíce lidí v indonéské Jakartě za odvolání křesťanského guvernéra Jakarty. Ten se měl dopustit urážky Koránu.

Při demonstraci, která se zvrhla v jeden okamžik v nepokoje, zemřel jeden člověk a 12 dalších bylo zraněných.

Policie proti neklidnému davu, jenž se shromáždil kolem prezidentského paláce musela zasáhnout a použít slzný plyn a vodní děla.

Původně pokojná demonstrace se podle agentury Reuters později odpoledne proměnila v násilnosti, když dav začal házet kameny po policii a zapálil dvě auta. Mezitím vznikl u paláce požár.

Poté se situace uklidnila, stovky demonstrantů však chtějí přenocovat u budovy parlamentu a projevit svou nespokojenost s křesťanským guvernérem Basukim Purnamou, který měl urazit Korán.

Ten v žertu totiž řekl, že jeho političtí oponenti použili verše z Koránu, aby oklamali voliče. Jeden z demonstrantů v reakci prohlásil, že Purnama ,,není muslim a zostudil Korán", přičemž ,,interpretuje verše z Koránu nesprávně".

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace