150 vojáků české armády nacvičovalo ostrahu hranic pro případ krize

150 vojáků české armády nacvičovalo ostrahu hranic pro případ krize
Autor fotografie: Armáda ČR, Michal Voska|Popisek: Ilustrační foto ze cvičení Sahel před misí v Mali
05 / 04 / 2016, 20:15

Vojáci z vybraných posádek dnes cvičili ostrahu státní hranice pro případ nenadálé krize. Smyslem cvičení Brána 2016, do kterého se v Jihomoravském, Zlínském a Moravskoslezském kraji zapojilo celkem 150 vojáků, bylo prověřit dojezdové časy armády k posílení Policie ČR.

Dnes se uskutečnilo cvičení příslušníků Pozemních sil Armády České republiky s názvem Brána 2016, které volně navazuje na loňská součinnostní cvičení s Policií ČR. Zdroj: acr.army.cz

„Dnes od rána probíhá cvičení, které prověří připravenost armády pro případ nenadálé migrační krize. V rámci tohoto cvičení bude prověřen proces posílení Policie ČR. Od dubna jsme také navýšili počet vojáků v pohotovosti z 350 na 720 osob,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický.

„Do cvičení Brána 2016 budou zapojeni příslušníci 7. mechanizované brigády, 53. pluku průzkumu a elektronického boje a Velitelství pozemních sil. Celkem se bude jednat o 150 vojáků s příslušnou dopravní technikou a pěti vozidly IVECO,“ upřesnil náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář.

V rámci cvičení budou na vybraném vzorku prakticky procvičeny postupy aktivace určených sil a prostředků AČR, uskuteční se rekognoskace stanovených dojezdových tras do příjmových stanovišť Policie ČR a budou ověřeny příslušné časové kalkulace. Ke cvičení byla vybrána příjmová stanoviště na území Jihomoravského, Zlínského a Severomoravského kraje.

Od 1. dubna 2016 je pro případ opatření spojených s migrační krizí ve 120minutové hotovosti vyčleněno 720 vojáků. Dalších 550 vojáků je zároveň nasazeno pro posílení Policie ČR při preventivní hlídkové činnosti v rámci opatření přijatých Vládou ČR po teroristických útocích v Bruselu.

Tagy článku