150 vojáků české armády nacvičovalo ostrahu hranic pro případ krize

150 vojáků české armády nacvičovalo ostrahu hranic pro případ krize
Autor: Armáda ČR, Michal Voska|Popisek: Ilustrační foto ze cvičení Sahel před misí v Mali
05 / 04 / 2016, 20:15

Vojáci z vybraných posádek dnes cvičili ostrahu státní hranice pro případ nenadálé krize. Smyslem cvičení Brána 2016, do kterého se v Jihomoravském, Zlínském a Moravskoslezském kraji zapojilo celkem 150 vojáků, bylo prověřit dojezdové časy armády k posílení Policie ČR.

Dnes se uskutečnilo cvičení příslušníků Pozemních sil Armády České republiky s názvem Brána 2016, které volně navazuje na loňská součinnostní cvičení s Policií ČR. Zdroj: acr.army.cz

„Dnes od rána probíhá cvičení, které prověří připravenost armády pro případ nenadálé migrační krize. V rámci tohoto cvičení bude prověřen proces posílení Policie ČR. Od dubna jsme také navýšili počet vojáků v pohotovosti z 350 na 720 osob,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický.

„Do cvičení Brána 2016 budou zapojeni příslušníci 7. mechanizované brigády, 53. pluku průzkumu a elektronického boje a Velitelství pozemních sil. Celkem se bude jednat o 150 vojáků s příslušnou dopravní technikou a pěti vozidly IVECO,“ upřesnil náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář.

V rámci cvičení budou na vybraném vzorku prakticky procvičeny postupy aktivace určených sil a prostředků AČR, uskuteční se rekognoskace stanovených dojezdových tras do příjmových stanovišť Policie ČR a budou ověřeny příslušné časové kalkulace. Ke cvičení byla vybrána příjmová stanoviště na území Jihomoravského, Zlínského a Severomoravského kraje.

Od 1. dubna 2016 je pro případ opatření spojených s migrační krizí ve 120minutové hotovosti vyčleněno 720 vojáků. Dalších 550 vojáků je zároveň nasazeno pro posílení Policie ČR při preventivní hlídkové činnosti v rámci opatření přijatých Vládou ČR po teroristických útocích v Bruselu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace