15letý uprchlík ubodal pracovnici švédského azylového centra

15letý uprchlík ubodal pracovnici švédského azylového centra
Autor fotografie: Ilustrační foto|Popisek: Motiv vraha ani jeho identita není zatím známa
26 / 01 / 2016, 14:45

V pondělí ubodal mladý imigrant zaměstnankyni azylového centra pro mladistvé v západním Švédsku. Oběti bylo 22 let a v době incidentu byla v centru sama se dvěma nezletilými. AKTUALIZACE ranního článku

K vraždě došlo v azylovém domě pro mladistvé do 18 let, zhruba 10 kilometrů od centra města Mölndal, v regionu Gothenberg v západním Švédsku. 

"Chlapec, který je v policejní vazbě, nebyl identifikován, i když je známa země jeho původu," řekl Hans Lippens, mluvčí místní policie.

Podle Lippense byla 22letá zaměstnankyně, s osmi mladými muži, kteří v té době obývali domov, sama. Policie zatím předpokládá, že vraždil pouze jeden z nich, i když vyslechla i ostatních sedm chlapců.

"Tohle nebyl terorismus. Myslíme si, že by to buď byla nehoda, nebo tam došlo k boji," uvedl Lippens. 

Dodal, že policie by dnes vydala více informací, ale její práci komplikuje to, že mladíci jsou z různých zemí a je tedy potřeba více překladatelů. Incidenty s žadateli o azyl v regionu Västra Götaland se stávají údajně stále častěji. "Máme zde hodně práce," říká Lippens s tím, že "toto je dosud nejhorší případ." Podle policie přijde do regionu zhruba 50 žadatelů o azyl každý měsíc, většinou se jedná o uprchlíky ze Sýrie a Afghánistánu. Normálně ale prý dochází k incidentům mezi samotnými migranty, nikoli ke střetům se Švédy.

Zdroj: CNN

Tagy článku