17letého Němce ukopal k smrti přistěhovalec s italským pasem

17letého Němce ukopal k smrti přistěhovalec s italským pasem
21 / 05 / 2016, 07:30

V Německu proběhl policejní zátah, v rámci kterého byl dopaden dvacetiletý migrant s italským občanstvím.

Německá policie ho podezřívá z toho, že před několika dny ukopal k smrti sedmnáctiletého Niklase P., o kterém jsme psali v článku "Mladík zemřel pro brutálním útoku v německém Bonnu".

Niklas se se svojí partnerkou a dvěma kamarády vracel v sobotu 7. května z festivalu "Rhein in Flammen" domů. Dvacet minut po půlnoci byli po vystoupení z nočního autobusu ve čtvrti Bad Godesberg napadeni třemi mladíky. Ti je nejdřív slovně provokovali a když se celý konflikt vystupňoval, fyzicky je napadli. O celém případu zatím policie nemá přesné informace, ale podle všeho šlo o nevyprovokovaný incident. Osudným se pro německého mladíka stal kop směrovaný na jeho hlavu, po kterém upadl do hlubokého bezvědomí. Zatímco do něj jeden z útočníků kopal, další sexuálně obtěžoval jeho přítelkyni.

Dvacetiletý migrant podle dostupných informací není etnickým Italem a v jeho nelidském řádění mu měli „asistovat“ další dva migranti, které policie rovněž hledá. Zatímco jeho zajištění a umístění do vazby policie potvrdila, další dva podezřelí zatím spravedlnosti unikají. Brutální vražda sedmnáctiletého Němce šokovala celou zemi.

Alternativní mapa kriminality uprchlíků? Výsledek zamlčování a "kouzlení se slovy"?

Jak uvádí deník Rheinische Post, vyšetřovatelé zatím příliš informací o zatčeném násilníkovi nezveřejnili. Kromě toho, že není etnickým Italem, se pouze ví, že v Německu již pobývá několik let a jeho trestní rejstřík je plný násilných činů. Na tiskové konferenci v Bonnu vyšetřovatelé zmiňovali, že policie obdržela od veřejnosti 150 hlášení, která jednotliví příslušníci útvaru prověřovali „16 hodin denně“.

Mimo jiné byli zatčeni tři muži, ale dva z nich byli později propuštěni. Třetí z nich, zmíněný dvacetiletý muž s italským pasem, uvedl, že se na místě v době incidentu vůbec nenacházel. Nicméně vyšetřovatelé mu neuvěřili a podezřívají ho z vraždy německého mladíka. Případ se ještě nedostal před soud, ale již nyní je muž obviněn z vraždy. Pokud mu bude trestný čin prokázán, odsedí si svůj případný mnohaletý trest s největší pravděpodobností v Německu. Zdroj: parlamentnilisty.cz

 

Tagy článku